Agastache vrásčitá

Agastache vrásčitá

27 

Pěstování agastache vrásčité: Výsev na stanoviště provádíme v III. – VI., je však možné si semena agastache předpěstovat v pařeništi. Vzhledem k mohutnosti rostliny doporučujeme vysazovat do sponu 35 x 35 cm, klidně i více. Může se sama vysemenit, na což je dobré při výsadbě brát ohled.
V balení je minimálně 25 semen.

Není skladem

Katalogové číslo: PN6 Kategorie: , ,

Agastache vrásčitá (Agastache rugosa) je až 1 m vysoká trvalka z čeledi hluchavkovitých. Pochází z východní Asie, kde se často používá coby léčivka. Proto si vysloužila přezdívku „korejská máta“.

Stanoviště pro agastache vrásčitou: Vyžaduje chráněné stanoviště na plném slunci a má ráda dobře propustné půdy. Rostlina je suchomilná a především v zimě bychom se měli vyvarovat přemokření – agastache pak chřadne. V našich podmínkách většinou bez problémů přezimuje, je však dobré ji chránit mulčem a na zimu ji seříznout. Lze ji bez problémů pěstovat i ve větším květináči.

Využití agastache vrásčité: Agastache se užívá v tradiční čínské medicíně, a to díky svým antiseptickým a antibakteriálním účinkům. Je uklidňující, pomáhá proti stresu a úzkostným stavům, užívá se i při obtížích s trávením a při onemocnění dýchacích cest. V zahradě dále může plnit funkci okrasné rostliny, navíc přiláká celou řadu opylovačů. Je dobře medonosná. Mladé listy jsou jedlé – chutí vzdáleně připomínají mátu. Květy svou vůní připomínají lékořici.

 

 

Chcete se zeptat?


 

TOP