Angínovník čínský

Angínovník čínský

26 

Otužená semena klíčí při teplotě cca 20°C. Klíčí 2 až 8 týdnů. Někdy se pro podporu klíčení doporučuje skarifikace semen – jejich tvrdý povrch se opatrně naruší například pilníkem. Přesadíme do květináčků, ven vysazujeme na podzim nebo až na jaře následujícího roku. V balení jsou 4 semena.

12 skladem

Katalogové číslo: K4 BT 12345 belamcanda chi 4s Kategorie:

Angínovník čínský (Belamcanda chinensis) je vytrvalá rostlina dorůstající do 1 metru. Někdy se jí také říká Tygří lilie. Pěstujeme na přímém slunci nebo v polostínu. Vyžaduje vždy lehce vlhkou půdu. Rostlina angínovníku není náročná na půdu. Jak již název napovídá používá se na bakteriální a virové infekce průdušek. Dále účinkuje na problémy s játry, proti horečce a bolesti. Rostlina má lehce projímavý účinek.

Rostlina obsahuje i jedovaté látky a měla by se používat s mírou, není vhodná pro těhotné ženy. Pěstujeme  kvůli kořenu, který sklízíme v létě nebo na podzim. Snáší teploty do -15°C. Před zimou sestříháme a zazimujeme. Vhodná i pro celoroční pěstování v nádobě nebo truhlíku.

Chcete se zeptat?


Návštěvník
Zbyněk Horák
3 roky 3 měsíce před

Dobrý den. Jak se má angínovním užívat při nachalzení? Je potřeba vyhrabat kořen? ZH

Podpora
Kristyna
3 roky 3 měsíce před

Dobrý den. Děkujeme za dotaz. V případě nachlazení/chřipky se doporučuje žvýkat listy angínovníku. Ale pozor! Nepolykají se a po chvíli (když se z nich uvolní šťáva) je třeba je neprodleně vyplivnout – ve větším množství jsou totiž jedovaté a mohou způsobit nevolnost.

Návštěvník
Alča
2 roky 3 měsíce před

Dobrý den. Přezimuje u nás angínovník normálně venku? A dá se pěstovat v květináči?

Podpora
Kristýna
2 roky 3 měsíce před

Dobrý den,
angínovník u nás přezimuje, v chladnějších oblastech by se však měl zakrýt chvojím/slámou. Pěstování v květináči je možné.

 

TOP