Arálie (Aralka) mandžuská

Arálie (Aralka) mandžuská

19 

Pěstování arálie mandžuské: Semena lze vysazovat po celý rok, pokud jim jsme schopní zajistit stabilní teplotu kolem 20 °C. Doporučujeme nejprve předpěstovat sazenice. Na stanoviště vysazujeme rostliny po 1 roce. I když je arálie zcela mrazuvzdorná, mladé sazeničky doporučujeme na zimu přikrývat chvojím či slámou. V balení je minimálně 7 semen.

30 skladem

Katalogové číslo: pn2020 arálie m. BL 2/2 Eb Kategorie: , ,

Arálie (Aralka) mandžuská (Aralia mandshurica) je dekorativní keř původem z východní Asie, kde se používá v tradiční přírodní medicíně. Jedná se o pomaleji rostoucí rostlinu, která může dosahovat výšky až 6 m. Na zimu arálie opadává.

Pěstování arálie mandžuské: Arálie je poměrně nenáročná rostlina, která snese i méně úrodné půdy. Nasnáší dlouhodobé přemokření, naopak kratší období sucha zvládá bez problémů. Je možné ji pěstovat coby solitérů, ale vynikne i coby netradiční živý plot. V našich podmínkách je arálie zcela mrazuvzdorná (údajně snáší teploty až do -30 °C).

Využití arálie mandžuské: Arálie vynikne coby okrasný keř, častěji se však pěstuje pro své léčivé účinky, kterými se podobá ženšenu – její adaptogenní účinky jsou však o něco slabší. Pro tyto účely se využívá především kořen arálie, léčivé účinky májí však i její plody. Více si o blahodárných účincích arálie můžete přečíst na této stránce.

Chcete se zeptat?


 

TOP