Asfodelka žlutá

Asfodelka žlutá

19 

Pěstování asfodelky žluté: Doporučujeme semena asfodelky vysévat přímo do záhonu v III. – IV., je možné je i předpěstovat. Pro posílení klíčivosti se někdy provádí i stratifikace semen. V našich podmínkách obvykle kvete III. – VI.
V balení je minimálně 9 semen.

11 skladem

Katalogové číslo: bt11814 kr1 B lutea Kategorie: ,

Asfodelka žlutá (Asphodeline lutea), někdy též lidově nazývaná „Kopíčko žluté“, je krásná trvalka původem ze Středomoří.

Stanoviště pro asfodelku žlutou: Vyhovuje jí přímé slunce a dobře propustná půda – klidně i písčitého/štěrkovitého charakteru. Na zálivku je asfodelka zcela nenáročná a je proto ideální rostlinou na sušší stanoviště. V našich podmínkách je dobře mrazuvzdorná (až do -24°C), coby prevenci je však vhodné k rostlině na zimu přihrnou slámu.

Využití asfodelky žluté: Díky svým zeleným listům a výrazným žlutým květům vynikne coby okrasná rostlina. Asfodelka je jedlá. Její kořeny je možné opékat (mají příjemnou ořechovou chuť), mladé výhonky lze vařit a květy poslouží jako netradiční ozdoba a zpestření salátů.

 

Další informace a zajímavé odkazy: Asfodelka žlutá u nás zatím příliš známá není, pokud se Vám líbí, můžete si o ní přečíst tyto podrobnější botanické informace. Pokud máte chuť experimentovat, zkuste si připravit opečený kořen asfodelky podle tohoto receptu.

Chcete se zeptat?


 

TOP