Batolka prorostlá

Batolka prorostlá

23 

Pěstování batolky prorostlé: Semena batolky vyséváme III. – V. přímo na stanoviště. Možné jsou i podzimní výsevy. Osivo vyséváme na povrch propustného substrátu a jen jemně zahrneme zeminou. Zpočátku je nutná pravidelná zálivka. Ve vhodných podmínkách semena bujně klíčí již během jednoho týdne. V balení minimálně 30 semen.

35 skladem

Množstevní slevy
1 2 3+
- - -
Množství
Katalogové číslo: 15141 Claytonia perfoliata Q1 B Kategorie: , ,

Batolka prorostlá (Claytonia perfoliata), někdy též nazývaná zdrojovka, je asi 20-30 cm vysoká jednoletá rostlina, která pochází ze Severní Ameriky.

Pěstování: Batolka preferuje vlhká (ne však podmáčená) stanoviště, a ačkoliv poroste i na přímém slunci, nejlépe se jí daří v polostínu. Na kvalitu půdy je poměrně nenáročná – ve volné přírodě často roste i na narušených stanovištích.

Využití: Jedná se o jedlou rostlinu. Listy batolky se mohou přidávat do zeleninových salátů, popřípadě je můžete uvařit jako špenát. Výhodou je, že tato rostlina je mrazuvzdorná až do -15 °C, čerstvé lístky tedy můžete sklízet i během zimy.

 

Další informace a zajímavosti: Batolce se v angličtině přezdívá „horníkův salát“ (miner’s lettuce). Během kalifornské zlaté horečky byla totiž pravidelnou součástí jídelníčku hledačů zlata, coby prevence proti kurdějím.

Chcete se zeptat?


 

TOP