Bazalka posvátná

Bazalka posvátná

24 

Předpěstujeme z jara (III./IV.). Pokud chceme, aby nám rostlinka přezimovala, pěstujeme v květináči a na zimu přeneseme do chladné světlé místnosti.  V jednom balení je 15 semínek.

Není skladem

Katalogové číslo: XX1 26619 BT ocimum tenuiflorum 15s Kategorie: , ,

Bazalka posvátná (Ocimum sanctum) se u nás někdy prodává také pod názvem Krishna Tulsi. Jedná se o bazalku pocházející z Indie. V teplejších oblastech naší republiky se velmi dobře pěstuje, nicméně ve volné půdě přezimuje jen zřídka. Používá se ve formě nálevu – jako čaj pro běžné denní pití, má totiž příjemnou lehce hřebíčkovou chuť. Lze však i vyrábět šťávu z čerstvých listů nebo si vyrobit prášek. Listy můžeme přidávat i do nejrůznějších salátů.

Účinky bazalky posvátné: Snižuje hladinu cukru, přispívá k dobrému trávení, působí proti stresu a veškeré únavě atd.  Používá se do kosmetických přípravků a k výrobě šňupacího tabáku. Silice obsažené v rostlině, mají repelentní účinky proti hmyzu. Zanedbatelná není ani okrasná hodnota této bazalky opředené mnoha mýty a legendami.

Chcete se zeptat?


Návštěvník
Michal Ptáček
10 roky 4 měsíce před

Dobrý den,

trpí tato rostlina v našich podmínkách na nějaké škůdce??

Ptáček

Návštěvník
Semena osiva
10 roky 4 měsíce před

Dobrý den,

dle mé zkušenosti zatím chutná jen slimákům. Jiné choroby se zatím na ní neprojevily.

Návštěvník
Ivana Novotná
8 roky 10 měsíce před

Dá se tato bazalka používat za syrova v kuchyni stejně, jako klasická rostlina bazalky (např. na mozzarellu), nebo jde jen o léčivku na přípravu čaje?

Děkuji

Návštěvník
semena-osiva
8 roky 9 měsíce před

Dobrý den,

ano, dá se využívat i za syrova v kuchyni. Uplatní se jako koření do salátů, omáček a masových jídel.

 

TOP