Bazalka posvátná

Bazalka posvátná

25 

Předpěstujeme z jara (III./IV.). Pokud chceme, aby nám rostlinka přezimovala, pěstujeme v květináči a na zimu přeneseme do chladné světlé místnosti.  V jednom balení je 15 semínek.

Není skladem

Katalogové číslo: XX1 26619 BT ocimum tenuiflorum 15s Kategorie: , ,

Bazalka posvátná (Ocimum sanctum) se u nás někdy prodává také pod názvem Krishna Tulsi. Jedná se o bazalku pocházející z Indie. V teplejších oblastech naší republiky se velmi dobře pěstuje, nicméně ve volné půdě přezimuje jen zřídka. Používá se ve formě nálevu – jako čaj pro běžné denní pití, má totiž příjemnou lehce hřebíčkovou chuť. Lze však i vyrábět šťávu z čerstvých listů nebo si vyrobit prášek. Listy můžeme přidávat i do nejrůznějších salátů.

Účinky bazalky posvátné: Snižuje hladinu cukru, přispívá k dobrému trávení, působí proti stresu a veškeré únavě atd.  Používá se do kosmetických přípravků a k výrobě šňupacího tabáku. Silice obsažené v rostlině, mají repelentní účinky proti hmyzu. Zanedbatelná není ani okrasná hodnota této bazalky opředené mnoha mýty a legendami.

Chcete se zeptat?


Návštěvník
Michal Ptáček
11 roky 20 dny před

Dobrý den,

trpí tato rostlina v našich podmínkách na nějaké škůdce??

Ptáček

Návštěvník
Semena osiva
11 roky 20 dny před

Dobrý den,

dle mé zkušenosti zatím chutná jen slimákům. Jiné choroby se zatím na ní neprojevily.

Návštěvník
Ivana Novotná
9 roky 7 měsíce před

Dá se tato bazalka používat za syrova v kuchyni stejně, jako klasická rostlina bazalky (např. na mozzarellu), nebo jde jen o léčivku na přípravu čaje?

Děkuji

Návštěvník
semena-osiva
9 roky 5 měsíce před

Dobrý den,

ano, dá se využívat i za syrova v kuchyni. Uplatní se jako koření do salátů, omáček a masových jídel.

 

TOP