Bulbine/Jagavka

Bulbine/Jagavka

28 

Pěstování bulbine: Výsev semen je možné provádět celoročně. Je však třeba jim pro klíčení zajistit teplotu okolo 20-25 °C a dostatečnou vzdušnou vlhkost. V balení je minimálně 13 semen.

5 skladem

Katalogové číslo: BL 3/2Ab BT 30686 Bulbine Kategorie: , , ,

Bulbine (Bulbine frutescens) je sukulentní vytrvalá rostlina, která pochází z Afriky. Někdy se jí též říká jagavka nebo kočičí ocásek (o tento název se však dělí s rostlinou Acalypha pendula).

Pěstování bulbine: Tato rostlina dorůstá do výšky 40-60 cm. Bulbine je teplomilná sukulentní trvalka, která v našich podmínkách nepřezimuje. Lze ji však pěstovat coby přenosnou rostlinu. V zimě doporučujeme omezit zálivku a rostlinu zazimovat ve světlé chladnější místnosti (teplota by neměla přesáhnout 10 °C). Rostlina potřebuje dobře propustnou půdu – ideálně substrát určený pro pěstování sukulentů. Je třeba vyhnout se přelití.

Využití bulbine: Jagavka je léčivá rostlina. Užívá se na nejrůznější kožní choroby, při potížích s trávením, proti artritidě atd. Bulbine je také karcinostatikum, což znamená, že zpomaluje růst rakovinových buněk. Vzhledem k jejímu atraktivnímu vzhledu tuto rostlinu však lze pěstovat i coby čistě okrasnou.

 

Podrobný výčet všech léčivých účinků bulbine si můžete přečíst na této stránce.

Chcete se zeptat?


 

TOP