Carolina reaper- chilli paprika

Carolina reaper- chilli paprika

66 

Nutno předpěstovat II. sklízeme až do X., v balení je 10 semen papriky Carolina Reaper.

3 skladem

Množství
Katalogové číslo: 2570_paprika carolia reaper Kategorie: ,

Pro nejteplejší oblasti na ČR možno i venku. Ideální čili paprika na rychlení. Plod nepravidlený o rozměrech cca 4×8 cm svraštělý. Jedná se o nejpalivější papriku na světě. dosahuje palivosti at 2 000 000 SHU.
Při venkovním pěstování je velmi pozdní.
 

Chcete se zeptat?


Návštěvník
Chilli Dotaz
1 rok 5 měsíce před

Prosím o radu. Loni jsem zasadit semínka této chilli papriky, ale z cca 12 semen vyrostli jen 2 sazeničky a ještě byly slabé a vytáhlé. Na záhoně pak sice paprika rostla, ale úrodu skoro žádnou neměla a některé papričky nestihly ani dozrát. Rád bych si tuto chilli zkusil znovu vypěstovat (miluju pálivá jídla), ale mám trochu obavy, že z toho zase nic nebude. Můžete mi zkusit poradit, kde jsem udělal chybu?

Podpora
Kristyna
1 rok 5 měsíce před

Dobrý den. Osobně se mi v případě chilli papriček nejvíce osvědčilo klíčení při teplotě cca 25 – 30°C. Po vyklíčení většiny semínek je třeba sazeničky umístit na slunné místo za oknem (nejlépe směrem na jihovýchod). V polovině května se pak mladé papriky vysadí na stanoviště. V souvislosti s vlastnostmi půdy na Vašem konkrétním pozemku může být nutné rostliny pravidelně přihnojovat.

Návštěvník
Dan
6 měsíce 17 dny před

Dobrý den,
Může se tato chilli paprika pěstovat normálně venku na záhoně, nebo se hodí spíš do skleníku/fóliovníku? Díky

Podpora
Kristýna
6 měsíce 16 dny před

Dobrý den,
tuto chilli můžete pěstovat přímo na záhonu. Miluje však teplo a přímé slunce, proto na to při výběru stanoviště myslete. V chladnějších oblastech je jistější raději zvolit foliovník.

 

TOP