Čekanka obecná
- 5%

Čekanka obecná

20 

Pěstování čekanky obecné: Výsev do volné půdy provádíme nejlépe v IV. – V., protože má rostlina velmi dlouhý kořen, nelze ji pěstovat v nádobách. Čekanka obvykle kvete VII. – X., má výrazné modré květy. v balení je minimálně 50 semen.

Není skladem

Katalogové číslo: pn29 BL 2/1 C Kategorie: ,

Čekanka obecná (Cichorium intybus) je léčivá trvalka, která je v naší přírodě běžně k vidění. Často však roste podél cest a na rumištích, kde by se sbírat raději neměla. Proto je dobré vypěstovat si ji doma, máme tak jistotu, že rostlina neobsahuje žádné škodlivé látky.

Stanoviště pro čekanku obecnou: Čekanka obecná je naprosto nenáročná rostlina, vyhovuje jí sušší půda na prosluněném stanovišti.

Využití čekanky obecné: Čekanku obecnou je možné využít mnoha způsoby. Mladé lístky a květy můžeme přidávat do salátů, z kořene se někdy vyrábí kávě podobný nápoj (tzv. cikorka). Čekankový čaj pročišťuje krev, podporuje správnou činnost jater a stimuluje trávení. Někdy se doporučuje užívat pro rozpouštění žlučníkových kamenů, ale v tomto případě je vždy lepší nejprve se poradit s lékařem. Mast z čekanky pomáhá při vyrážkách a ekzémech. Je to dále medonosná rostlina a ocení ji především včely.

 

Další informace a zajímavé odkazy: Pro zajímavost (a inspiraci) si můžete přečíst tyto 3 recepty z čekanky obecné.

Chcete se zeptat?


 

TOP