Česnek medvědí

Česnek medvědí

23 

Výsev semen česneku medvědího provádíme od srpna do listopadu. Semena musí přemrznout! Přebaleno z velkého balení, v jednom balíčku je 12 semen česneku medvědího.

Není skladem

Katalogové číslo: BT 15053/15052 Allium ursinum 12s DR A 2d Kategorie: ,
Česnek medvědí (Allium ursinum), je známá rostlina z našich lužních lesů. Pokud se jej však vydáte sbírat do přírody, pozor na záměnu s podobnou konvalinkou vonnou – ta je jedovatá! Po odkvetení se velmi rychle vrací zpět do cibulky. Pěstujeme ve stínu. Kvete IV. až V., rostlina obvykle dorůstá cca 30 cm. Pěstujeme v trsech přibližně o 10 rostlinách. Rostlina potřebuje stín a humózní vždy lehce vlhkou půdu. Česnek medvědí je méně aromatický než klasický česnek. Jedná se o rostlinu ideální do jarních salátů nebo pro tepelné zpracování. Je z ní také vynikající bylinkové máslo. Česnek medvědí má i léčivé účinky. Snižuje krevní tlak i hladinu cholesterolu v krvi. Své pojmenování získal medvědí česnek logicky po medvědech, kteří jej jako první vyhledávali v přírodě jako zdroj obživy.

Chcete se zeptat?


Návštěvník
Milan Hakl
11 roky 5 měsíce před

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jestli je česnek medvědí vhodní i pro pěstování v květináči.
s pozdravem
Milan Hakl

Návštěvník
Semena osiva
11 roky 4 měsíce před

Dobrý den,

tato rostlina není vhodná do truhlíku.

Návštěvník
Lucie Petrovická
10 roky 11 měsíce před

Dobrý den, vzhledem k tomu, že nemáte nikde uvedený mejl ani kontaktní formulář, využívám tedy tuto formu a prosím o zodpovězení dotazu, kdy bude česnek medvědí dostupný, chtěla bych 2 balení semínek. Děkuji Petrovická,
email: lucinkapet@email.cz

Návštěvník
Semena osiva
10 roky 11 měsíce před

Dobrý den,

semena po vyprodání se objeví na skladě cca do 14 dní.

náš email je uveden v kontaktech na této stránce
http://www.semena-osiva.cz/index.php/o-nas

 

TOP