Divizna velkokvětá

Divizna velkokvětá

19 

Přímý výsev semen divizny velkokvěté je doporučeno provádět v IV. až VI., květy sklízíme až druhým rokem. V sáčku je cca 0,2 g osiva divizny

Není skladem

Katalogové číslo: 30141 SM divizna velkokvětá Kategorie:

Divizna velkokvětá je dvouletá rostlina. V prvním roce vytváří přízemní růžici, v druhém roce pak sklízíme květy. Divizna se dává především do prsních čajů. Sušíme hned po sklizni – buď na přímém slunci, nebo v sušičce. Zajímavostí je, že květy divizny můžeme bez obav sušit i při poměrně vysokých teplotách (některé zdroje uvádějí až 80°C). Pěstujeme na slunném místě. Vyhovuje jí propustný kamenitý substrát, výhradně slunné stanoviště a mírná zálivka. Obsahuje drogu, která při sběru rychle hnědne. Voní sladce medově a chutná mdle nasládle. Látka je velmi oblíbená v léčitelství. V lékařství může mít význam jako podpůrná látka při léčení horních cest dýchacích – působí na záněty průdušek, úporný kašel, záněty sliznice v ústech a hrtanu.

Hmotnost0.2 g

Chcete se zeptat?


Návštěvník
Soňa Lexmaulová
7 roky 6 měsíce před

DObrý den, chtěla bych si vysadit diviznu v záhonu k ostatním rostlinám. Bude se jí tam dařit,nebo má rust jen jako solitéra?

Návštěvník
semena-osiva.cz
7 roky 6 měsíce před

Dobrý den, do záhonu se samozřejmě hodí. Vhodné je kombinovat ji se suchomilnějšími trávami a cibulovinami – k nim se hodí texturou, výškou, nároky na prostředí.

 

TOP