Dýně hokaido

Dýně hokaido

29 

Předpěstování semen IV. (max. 2 cm hluboko), přímý výsev IV. až V. (max. 3 cm hluboko).
Pěstuje se v první trati na osluněném pozemku, nesnáší mráz. Vyžaduje vydatnou zálivku. Vhodná na smažení, vaření a pečení. V balení 1,5g osiva což je cca 12 ks osiva dýně hokkaido. 

17 skladem

Množství
Katalogové číslo: 4075_Tykev velkoplodá - plazivá (Hokkaido) Kategorie:

Plazivá dyně hokkaido (někdo píše jen hokaido), s jasně oranžovými plody, má ploše kulovitý tvar o průměru 20–25 cm. Předností odrůdy je vysoký podíl dužiny v poměru k semeníku s vysokým obsahem karotenu. Hokkaido je chutná, všestranně využitelná dýně, oceňovaná ve vegetariánské kuchyni a při přípravě racionální výživy. Jedná se o tykev s nasládklou a mírně aromatickou dužninou. Sklízíme jakmile začne zasychat stopka, většinou dorůstá do 20 až 25 cm v průměru. Výborná je čerstvá i tepelně zpracovaná. Všem tato dýně usnadní práci, protože se nemusí loupat.
Šlahouny zaštipujeme cca po 2 metrech a tím zvětšíme úrodu. Když je hokaido dobře skladovatelné ve sklepě, může bez větších problémů vydržet až do února.
Recepty  na sevru pana cuketky.

Hmotnost1.5 g

Chcete se zeptat?


Návštěvník
Pavla Pešková
10 roky 11 měsíce před

Mám krásné sazenice, ovšem plno výhonů a květů samčích, dýnička sporadicky. Co s tím? Zaštipovat?
Děkuji
P. Pešková

Návštěvník
míla Hálová
10 roky 10 měsíce před

Uvítala bych nějaké recepty na zpracování této dýně. Děkuji

Návštěvník
Jiří Černý
10 roky 10 měsíce před

Já zaštipuji a mám pocit, že to pomáhá. Plody se zvětšují. Jen teď nevím, kdy je mám sklidit. Před lety jsem viděl plody sytě oranžové, k tomu mám ještě daleko, i když mnohé mě svou velikostí již uspokojují.

Návštěvník
Petr Horák
10 roky 9 měsíce před

Plody by se měli sklízet v plné zralosti tedy jak vidíte na obrázku od fa. Semo. Pokud se začne výrazně ohlazovat doporučujeme sklidit dříve a nechat, dýně se ještě trošku zbarví.

Návštěvník
Kamil Vaněk
10 roky 8 měsíce před

Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat, jestli je pravda, že dyně hokaido se nemusejí loupat?

děkuji Vaněk

Návštěvník
Petr Horák
10 roky 8 měsíce před

Dobrý den,

ano máte pravdu, dýně hokkaido se opravdu nemusí loupat, což je oproti ostatním velká výhoda. Navíc má zcela univerzální kuchyňské použití.

 

TOP