Blahovičník „Red-Cap Gum“ vzorek

Blahovičník „Red-Cap Gum“ vzorek

Pěstování blahovičníku „Red-Cap Gum“: Abychom podpořili klíčivost, můžeme semena blahovičníku před výsevem na pár hodin namočit do vody. Semena vyséváme přímo na substrát, který by měla tvořit kombinace běžné zahradní zeminy a rašeliny (v poměru 3:2). Je nutné substrát udržovat stále vlhký. Při teplotě 20 – 25°C blahovičník velmi rychle klíčí.

 

V balení je cca 5 semen.

Není skladem

Katalogové číslo: A20 bbs 109B eucalyptus erythrocorys Kategorie: ,

Blahovičník „Red-Cap Gum“ (Eucalyptus erythrocorys) je stálezelený strom původem z Austrálie. V zemi původu je znám též pod názvem Illyarrie.

Stanoviště pro blahovičník „Red-Cap Gum“: U nás není tento blahovičník spolehlivě mrazuvzdorný, proto jej doporučujeme raději pěstovat jako přenosnou rostlinu v květináči, kterou můžeme od jara do podzimu letnit. Je ideální na slunná stanoviště a preferuje dobře propustné půdy hlinitého až písčitého charakteru. V letních měsících ocení pravidelnou zálivku, ale neuškodí mu ani občasné sucho. Dobře snáší řez a je možné jej množit řízkováním. Poměrně bujně roste, proto je třeba pravidelné přesazování.

Využití blahovičníku „Red-Cap Gum“: V listech je obsaženo velké množství vonných silic, které mají antiseptické a antibakteriální účinky. Blahovičník je proto skvělá léčivka. Silice se se mohou využívat v medicíně, kosmetice atd. Druh “Red-Cap Gum” má navíc krásné žluté květy a tedy dobře poslouží i jako okrasná rostlina.

Chcete se zeptat?


 

TOP