Eukalyptus – Blahovičník kulatoplodý

Eukalyptus – Blahovičník kulatoplodý

25 

Pěstování blahovičníku kulatoplodého: Výsev semen provádíme nejlépe od II. až do IV., pro klíčení je žádoucí teplota nad 20°C, v balení je 12 semínek.

Není skladem

Katalogové číslo: bt blahovičník kulatoplodý A31 Kategorie:

Blahovičník kulatoplodý (Eucalyptus globulus) je vytrvalý eukalyptus původem z Austrálie. Obsahuje vonné silice, které se uvolňují do okolí, je tedy ideální rostlinou do bytu. Během výsevu se semena nezahrnují substrátem, jen se lehce přikryjí folií. Vyhovuje mu světlé místo, ale není náročný na teplo. Přes léto můžeme eukalyptus pěstovat venku. Substrát by neměl nikdy zcela vyschnout. Dobře snáší řez. Je to skvělá léčivka. Eukalyptus velmi pozitivně působí na dýchací cesty, podrážděnou sliznici, uvolňuje ucpaný nos, tlumí kašel a má zahřívací účinky. Listy jsou také skvělým přírodním repelentem proti hmyzu, a pokud si do skříně zavěsíte větévku eukalyptu, nemusíte se už více obávat šatních molů. Navíc oblečení krásně provoní. Eukalyptus by se neměl používat v těhotenství a v době kojení. Vzhledem k tomu, že tento druh blahovičníku má krásné stříbřité listy, můžeme jej pěstovat i coby okrasnou rostlinu.

Chcete se zeptat?


Návštěvník
Jana Vránová
7 roky 9 měsíce před

oPRavdu se jedná o letničku?

Návštěvník
semena-osiva.cz
7 roky 9 měsíce před

Dobrý den, v domovině (Austrálie) se jedná o až 65-ti metrový strom. U nás dosahuje poměrně menších rozměrů, ale je pravdou, že se skutečně o letničku nejedná… V našich podmínkách se dá pěstovat jako pokojová rostlina.

 

TOP