Fenykl

Fenykl

Fenykl je aromatická rostlina, která se u nás přirozeně vyskytuje na jižní Moravě. Pěstuje se zejména jako zelenina s anýzovou chutí. Tento typ fenyklu značíme jako fenykl hlíznatý nebo řapíkatý (též znám pod pojmy sladký nebo boloňský).

Použití: Fenykl má v kuchyni široké použití, můžeme ho konzumovat v syrovém stavu nebo podusit či vařit v páře. Používá se do salátů, polévek, pomazánek atd. Natí můžeme ozdobit jídlo. Fenykl řapíkatý je vhodný i do sladkých pokrmů. Návod na zajímavý recept naleznete zde.

Pěstování: Fenykl hlíznatý se dá pěstovat snadno, je však nutné držet se několika zásad. Rostlina potřebuje humózní vápenité půdy (nevyhovují mu suché ani přemokřené, těžké půdy). Nesnáší přímé hnojení. Vhodný jako plodina druhé tratě (ne po kořenové zelenině). Rostlina je náročná na vláhu.

Rostlina má vegetační dobu 70 dnů. Nejpozději do poloviny srpna vysejeme semena nebo zasadíme sazenice. Optimální teplota růstu je mezi 16 až  22 °C. Sklízíme v září a říjnu a to do prvních mrazíků. Hlízy (bulvy) jsou dobře uskladnitelné.

 

Zobrazen jediný výsledek

Seřadit:
- 13% fenikl řapíkatý osivo

Skladem

Hodnocení 5.00 z 5
(0)
16  14 

TOP