Gigantická ačokča

Gigantická ačokča

46 

Pěstování gigantické ačokči: Semena předpěstujeme III. – IV. Na stanoviště pak mladé rostlinky vysazujeme v druhé polovině května po posledních mrazících. První plody obvykle sklízíme cca po dvou měsících.  Semena velkoplodé odrůdy bohužel mají horší klíčivost než běžná ačokča.v balení 5 semen.

18 skladem

Katalogové číslo: ačokča Kategorie: , , ,

Gigantická ačokča – jak již název napovídá, jedná se o velkoplodou odrůdu ačokči (Cyclanthera pedata).

Pěstování: Tato odrůda má nároky podobné jako běžná ačokča. Na pěstování je nenáročná, potřebuje však prokypřenou a dobře propustnou půdu a vydatnou zálivku. Nejlépe se jí daří na přímém slunci. Tato bujná liána se ráda pne a je tedy vhodné jí obstarat nějakou oporu. Popřípadě ji můžete stejně jako okurky nakládačky zkusit pěstovat volně na zemi, ale v tomto případě hrozí napadení slimáky, kterým velmi chutná. Ačokču lze bez větších problému pěstovat i v truhlíku na balkóně. Plody gigantické ačokči navíc plně dozrávají o něco později, prodlužuje se tím tedy doba sklizně.

Využití: Ačokču oceníte především v kuchyni. Z mladých listů můžete připravit špenát. Plody lze konzumovat syrové, doporučujeme je však raději tepelně upravovat. Vynikající je například plněná ačokča (postup podobný přípravě plněných paprik) – právě u tohoto receptu pak oceníte až dvojnásobnou velikost plodů gigantické ačokči. Skvělá je také nakládaná jako kvašáky.

 

Další informace a zajímavosti: Pro inspiraci se můžete podívat na tyto recepty z ačokči.

Chcete se zeptat?


 

TOP