Ginko Biloba

Ginko Biloba

24 

 Pěstujeme v závětří, rostlině vyhovují všechny typy lehčích půd. Rostlina dobře snáší znečištění. Pro okrasné učely se pěstují jen samčí rosliny, protože samičí „nevoní“. 
Před jarním výsevem můžeme provést stratifikaci. Na trvalé stanoviště rostlinu umístíme až v druhém roce. V balení je jedno semeno ginka. 

Není skladem

Katalogové číslo: YY2 BT 39790 Kategorie:

 Ginko Biloba (správně Ginkgo) je velmi starý strom. Je vhodný jak na konzumaci plodů, tak i pro získávání lečivých látek z listů. Strom je mrazuvzdorný, snáší dobře mokro i sucho. Vyžaduje velmi světlé místo pro své pěstování. Látky z této rosliny se využivájí na léčbu, astmatu, zažívacích problémů, rakoviny, proti plísním a bakteriím, pomáhá při vykašlávání. Dále rozšiřuje kapiláry v periférním řečišti a díky antioxidačním účinkům zpomaluje projevy stárnutí.

Strom dorůstá až do 30 m, ale roste velmi pomalu. Pokud chcete pěstovat rostliny na plody, musíte pěstovat obě pohlaví. 

Semena jsou poživatelná, měla by se konzumovat ihned po tepelné úpravě. Vhodné pro znalce. 

Chcete se zeptat?


Návštěvník
Chytilová
9 roky 9 měsíce před

Prosím Vás kdo poradí – čím hnojit? Zdá se mě, že jsou listy příliš světlé a myslím si, že je potřeba pohnojit. Děkuji

Návštěvník
Kamil F.
1 rok 3 měsíce před

Prosím jak se pozná samčí a samičí rostlina? A dá se množit i řízkováním?

Podpora
Kristýna
1 rok 3 měsíce před

Dobrý den,
pohlaví lze u rostlin vypěstovaných ze semen určit až po několika letech – na samčích rostlinách můžete pozorovat jehnědám podobná květenství, samičí rostliny vytvářejí kulovitá „vajíčka“ na dlouhých stoncích. Řízkováním ginko množit lze (pokud si například chcete být skutečně jistí, že Vámi pěstovaná rostlina je sameček), ale pro zakořenění řízky potřebují zespodu vyhřívanou půdu. Zkuste např. květináč postavit na topení (samozřejmě nemůže být horké).

 

TOP