Habanero červené

Habanero červené

51 

Pěstování Habanero Red: Papriky je třeba nejprve předpěstovat. S výsevem začněte co nejdříve – ideálně už v II.-IV. Semínka vysévejte těsně pod povrch substrátu (stačí běžný zahradní substrát), nebo vyzkoušejte speciální sadbovací tablety. Pro podpoření klíčivosti můžete semena nejprve na den namočit do vlažné vody. Ideální teplota pro klíčení semen Habanero paprik je asi 25 °C. Podle teploty se doba klíčení pohybuje okolo 2-4 týdnů. Vzrostlé sazeničky na stanoviště přesazujeme až v druhé polovině května po zmrzlých. V balení 15 semen.

4 skladem

Množství
Katalogové číslo: _2559 BL 3/1 A habanero č Kategorie: , ,

Habanero červené (Habanero Red) je velmi silně pálivá odrůda papriky roční (Capsicum annumm L. na Capsicum chinense). Plody jsou asi 4-7 cm velké a v plné botanické zralosti jsou zářivě červené. Habanero je velmi oblíbená chilli paprika, protože její pěstování je poměrně snadné.

Pěstování: Chilli papriky vyžadují dobře propustnou výhřevnou půdu. Doporučujeme do záhonu před samotným výsevem zapravit dobře proleželý kompost. Především v letních měsících je dobré myslet na pravidelnou zálivku. Případné hnojení by se mělo odvíjet od kvality půdy na stanovišti. Habanero jsou poměrně nízké rozvětvené rostliny, proto je můžete pěstovat i v truhlíku na balkóně či za oknem.

Využití: Habanero červené dosahují pálivosti okolo 300 000 SHU, jsou tedy vhodné především pro milovníky ostré mexické kuchyně, ovšem v malém množství jimi lze dochutit i celou řadu dalších pokrmů. Pravidelná konzumace chilli v rozumném množství má příznivé účinky na lidský organismus.

Chcete se zeptat?


 

TOP