Habanero Lemon

Habanero Lemon

52 

Pěstování Habanero Lemon: Chilli papriky doporučujeme předpěstovat co nejdříve. Výsev tedy provádíme II.-V. do propustného substrátu nebo sadbovacích tablet. Pro podpoření klíčivosti můžete před samotným výsevem semena na jeden den namočit do vlažné vody. Ideální teplota pro klíčení chilli paprik je asi 25 °C, při nižších teplotách je doba klíčení o něco delší. Mladé sazeničky vysazujeme na konečné stanoviště po posledních mrazících v druhé polovině května. V balení je 15 semen.

5 skladem

Množství
Katalogové číslo: _2556 habanero lemon Kategorie: , , ,

Habanero Lemon je velmi silně pálivá odrůda papriky roční (Capsicum annuum L. na Capsicum chinense) od tuzemské firmy SEMO. Tato chilli paprika má v plné botanické zralosti sytě žlutou barvu a je proto velmi dekorativní.

Pěstování: Chilli papriky potřebují dobře propustnou a prokypřenou půdu. Před vysazením sazeniček doporučujeme zeminu smíchat s dobře proleželým kompostem. Habanero preferují stanoviště na plném slunci, je však třeba jim zajistit pravidelnou zálivku. Tyto papriky lze bez problémů pěstovat i ve skleníku či v truhlíku na balkóně.

Využití: Chilli papričky ocení především milovníci pálivé mexické kuchyně, ale v malém množství je možné jimi ochutit v podstatě jakýkoliv slaný pokrm. Habanero však opravdu patří mezi extrémně pálivé odrůdy (uvádí se pálivost až 500 000 SHU), proto je třeba s nimi v kuchyni nakládat opatrně. Díky svému atraktivnímu vzhledu mohou na Vaší zahradě plnit také funkci okrasných rostlin.

Chcete se zeptat?


 

TOP