Hořec lékařský
- 8%

Hořec lékařský

24 

Pěstování hořce lékařského: Semena můžeme vysadit přímo na stanoviště asi IV.-VI. Substrát je třeba v době klíčení semen udržovat stále vlhký. V balení je minimálně 40 semen.

4 skladem

Katalogové číslo: PN2020 BL 2/1 D Kategorie: , , ,

Hořec lékařský (Gentiana officinalis) je asi 20 až 50 cm vysoká vytrvalá bylina s atraktivními modrofialovými květy. Pochází pravděpodobně z Tibetu.

Pěstování hořce lékařského: Hořec je poměrně nenáročný, co se půdy týče. Preferuje spíše chráněnější stanoviště v polostínu a vlhčí půdy. Pokud mu však zajistíte dostatečnou zálivku, poroste i na přímém slunci. Velmi špatně snáší dlouhodobé sucho. Hořec je zcela mrazuvzdorná rostlina, není proto nutné mu věnovat zvýšenou péči v zimních měsících.

Využití hořce lékařského: Vzhledem k jeho atraktivnímu vzhledu jej můžete pěstovat coby čistě okrasnou rostlinu do stinnějších koutů Vaší zahrady. Jak již jeho název napovídá, hořec je léčivá rostlina. Blahodárně působí na činnost trávicí soustavy, pomáhá při nechutenství a podporuje činnost jater a žlučníku. Při vnějším použití pomáhá při hojení ran.

Chcete se zeptat?


 

TOP