Hrách Avola

Hrách Avola

23 

Pěstování hrachu Avola: Před výsevem můžete semena na několik hodin namočit do vody, ale není to podmínkou. Vyséváme III.-IV. a V.-VI. přímo na stanoviště cca 4-5 cm hluboko. Doporučený spon pro výsev je 20 x 5 cm. Semena obvykle klíčí cca 14 dní, mladé rostliny je vhodné vyvazovat k opoře. Hrách je též možné nechat polehávat, nicméně pak je sklizeň trochu obtížnější. Vyžaduje pravidelnou zálivku – především v době klíčení by půda neměla nikdy vyschnout. Ve vhodných podmínkách můžete první lusky sklízet již za 66 dnů od výsevu.

1 skladem

Hrách setý Avola je velmi raná odrůda dřeňového hrachu (Pisum sativum L. convar medullare) od tuzemské firmy SEMO. Avola je zcela nenáročná na pěstování. Rostliny dorůstají do výšky 60-65 cm, lusky jsou rovné a obsahují 7-8 semen.

Pěstování hrachu Avola: Je velmi snadné. Jako ostatní odrůdy hrachu preferuje prokypřené lehčí půdy s neutrálním či mírně kyselým pH. Dobře roste na přímém slunci. Pro snadnější sklizeň se hrách vyvazuje k opoře, není to však podmínkou.

Využití hrachu Avola: Jedná se o dřeňový hrách. Semena můžeme konzumovat syrová (pro tento způsob využití jsou nejlepší ještě nedozrálé lusky), můžeme je konzervovat, nebo sbírat až sušená. Své využití najde v kuchyni i coby krmivo pro zvířata.

Chcete se zeptat?


 

TOP