Hrách Avola

Hrách Avola

24 

Pěstování hrachu Avola: Před výsevem můžete semena na několik hodin namočit do vody, ale není to podmínkou. Vyséváme III.-IV. a V.-VI. přímo na stanoviště cca 4-5 cm hluboko. Doporučený spon pro výsev je 20 x 5 cm. Semena obvykle klíčí cca 14 dní, mladé rostliny je vhodné vyvazovat k opoře. Hrách je též možné nechat polehávat, nicméně pak je sklizeň trochu obtížnější. Vyžaduje pravidelnou zálivku – především v době klíčení by půda neměla nikdy vyschnout. Ve vhodných podmínkách můžete první lusky sklízet již za 66 dnů od výsevu.

12 skladem

Množství

Hrách setý Avola je velmi raná odrůda dřeňového hrachu (Pisum sativum L. convar medullare) od tuzemské firmy SEMO. Avola je zcela nenáročná na pěstování. Rostliny dorůstají do výšky 60-65 cm, lusky jsou rovné a obsahují 7-8 semen.

Pěstování hrachu Avola: Je velmi snadné. Jako ostatní odrůdy hrachu preferuje prokypřené lehčí půdy s neutrálním či mírně kyselým pH. Dobře roste na přímém slunci. Pro snadnější sklizeň se hrách vyvazuje k opoře, není to však podmínkou.

Využití hrachu Avola: Jedná se o dřeňový hrách. Semena můžeme konzumovat syrová (pro tento způsob využití jsou nejlepší ještě nedozrálé lusky), můžeme je konzervovat, nebo sbírat až sušená. Své využití najde v kuchyni i coby krmivo pro zvířata.

Chcete se zeptat?


 

TOP