Hrachor hlíznatý
- 13%

Hrachor hlíznatý

16  14 

Pěstování hrachoru hlíznatého ze semen: Vyséváme přímo na stanoviště v III./IV. – V, samozřejmě podle podmínek. Krásnými růžovými květy vykvétá mezi V. – VIII. V balení je minimálně 4 semena hrachoru.

Není skladem

Katalogové číslo: pn 16 4s Kategorie: , , ,

Hrachor hlíznatý (Lathyrus tuberosus) byl dříve známý jako hrachor „ořeška“. Hojně rostl na mezích a podél cest, dnes už tak často k vidění v naší přírodě není.

Stanoviště pro hrachor hlíznatý: Preferuje těžší jílovité půdy a slunná stanoviště. Dobře snáší sucho, protože jeho kořenový systém roste do hloubky, kde získává potřebnou vláhu a živiny.  Hrachor hlíznatý je trvalka.

Využití hrachoru hlíznatého: V zahradě může díky svým pěkným květům plnit funkci okrasné květiny Rád se pne, třeba i po jiných rostlinách, proto je dobré mu k tomu předem zajistit vhodné místo. Kořenové hlízky jsou jedlé a obvykle dozrávají po 3 – 4 letech. Dají se konzumovat syrové, ale mnohem lepší jsou vařené. Chutí připomínají jedlé kaštany či lískové oříšky, čímž si také vysloužily své lidové jméno. Konzumace nadměrného množství hrachorových hlízek může způsobit zácpu, proto se dříve užíval při léčbě průjmových onemocnění. Lze z nich také připravit kávě podobný nápoj.

Další informace a užitečné odkazy: Na této stránce si můžete přečíst další zajímavé údaje o hrachoru a také se podívat na jeho fotografie v přirozeném prostředí.

Chcete se zeptat?


 

TOP