Ibišek jedlý – Okra

Ibišek jedlý – Okra

19 

Pěstujeme pouze z přímých výsevů V., sklízíme až do VIII. V balení 4g semen toto množství odpovídá asi 30 ks semen okry.

Není skladem

Katalogové číslo: 30171 SF Ibišek jedlý okra Kategorie: ,

Ibišek jedlý (Hibiscus esculentus) Okra, teplomilná zelenina, hodí se i do suchých vazeb. Ibišek můžeme připravit vařený i smažený. Ke konzumaci se hodí jen velmi mladé plody. Patří mezi  méně známou exotickou zeleninu. Okra obsahuje velké množství látek s příznivými účinky na zažívací trakt. Sklizené tobolky mají malou energetickou hodnotu, hodí se proto pro redukční diety. Recept na zpracování a kuchyňskou úpravu můžete najít zde.   Je to takové slizké ale chutné po povaření.

Chcete se zeptat?


Návštěvník
Ing. Gabrielkalombo
10 roky 3 měsíce před

Dobrý den,

zájimám se o možnost pěstování exotických zelenin, jako je Ibišek jedlý či kalabasu. Chtěl bych proto vědět jestli podmínky v Česku, zejména na západě jsou vhodné pro tyto rostliny. Jak mohl být zpravný osevní postup aby došlo vůbec ke skližni plodů.

Pokud vím kalabasa je víceméně popinavá rostlina s určitými požádavkami, je vůbec možné tuto rostlinu pěstovat zde v mírném podnebí a pokud ano, za jak dlouho lze rostlinu konzumovat?

Diky za rády a přeju hezký den

Gabrielkalombo

Návštěvník
ph
10 roky 2 měsíce před

Podle internetových diskusí lidé okru i kalabasu uspěšně pěstují a to nejen na jižní moravě.

Návštěvník
Bety
9 roky 7 měsíce před

Pěstovala jsem předloni, velmi se mi vydařila. Zasadila jsem rovnou do záhonu a dala k ní tyčky jako k rajčatům, stvol jsem posléze přivázala. Není popínavá, roste spíš rovně nahoru a tak potřebuje oporu. Sbírám mladé lusky, dokud nezačnou tvrdnout semínka. Přidávám pod maso nebo dusím se zeleninou. Vloni jsem nemohla sehnat semínka, což mě velice mrzelo.
Letos jsem objevila tyto stránky, semínka jsem si objednala a jsem opravdu příjemně překvapená rychlostí vyřízené objednávky, za což srdečně děkuji.

Návštěvník
Karin Horká
9 roky 2 měsíce před

Dobrý den,

Je vhodné roslinu nějak vyvazovat?

Návštěvník
Semena osiva
9 roky 2 měsíce před

Dobrý den,

ano šetrné vyvazování jí přijde vhod.

 

TOP