Kajan indický
- 8%

Kajan indický

24 

Pěstování kajanu indického: Výsev semen můžeme provádět po celý rok, ale je třeba jim zajistit teplotu alespoň 20-25 °C. V zimě je tedy postavte k radiátoru. Přikrýváme 1 cm vysokou vrstvou substrátu. Aby byla dosažena dostatečná vzdušná vlhkost, můžeme misku se semeny přikrýt prodírkovanou kuchyňskou folií.

16 skladem

Katalogové číslo: bt 5505 cajanus cajn bl 2/C C Kategorie: ,

Kajan indický (Cajanus cajan) pochází z jižní Asie a Afriky. Jedná se o keř vysoký asi 1-4 m. Existují však i menší kultivary vhodné pro pěstování ve větších nádobách. Kajan se řadí mezi luštěniny. Kvete jasně žlutými květy. Později z nich vznikají asi 10 cm dlouhé lusky, které obsahují zploštělá kulovitá semena. V angličtině se mu někdy přezdívá Pigeon Pea (holubí hrách). Kajan se řadí mezi krátkověké trvalky.

Pěstování kajanu indického: Kajan je tropická rostlina a u nás tedy nepřezimuje. Můžete jej však pěstovat jako přenosnou rostlinu v květináči. Miluje přímé slunci a teplo – nejlépe teploty okolo 20-30 °C. Dobře snáší i delší období sucha a nejlépe roste v lehčích propustných půdách.

Využití kajanu indického: Kajan je luštěnina. Jeho semena se tedy dají použít v kuchyni při vaření. Díky krásným žlutým květům Vám může posloužit i coby okrasná rostlina. V našich podmínkách plody někdy zcela nedozrají.

 

Další informace a zajímavosti: Pokud Vás kajan zaujal, můžete si o něm více přečíst na této stránce (v angličtině).

Chcete se zeptat?


 

You may also like…

TOP