Koniklec / Kosmatec

Koniklec / Kosmatec

Koniklec obecný (lat. Pulsatilla vulgaris) je domácí stepní, teplomilný druh. Dorůstá se do výšky 40 cm. Ve volné přírodě roste pouze se světle modrými až tmavě fialovými květy. Pozor, rostlina je jedovatá.

Pěstování: Musí se předpěstovat a později přesadit do velmi lehké půdy, nejlépe vápenité. Konikleci vyhovuje plné slunce nebo jen lehké přistínění. I když se jedná o teplomilný druh, přezimuje bez větších problémů.

Použití: Skalky, suché zídky, střešní zahrady, přírodě blízká společenstva, záhony… O jeho účincích a vlivu na naše zdraví se můžete dočíst na těchto stránkách.

 

Kosmatec sedmikráskovitý (lat. Doroteanthus bellidiformis) je plošně se rozrůstající letnička, vytváří kobercový porost. Díky svému nízkému a plošnému vzrůstu je naprosto ideální na skalku.

Pěstování: Předpěstujem v březnu – semena vysadíme přímo do truhlíku a již je nepřesazujeme. Při pěstování na záhonech vysejeme přímým výsevem  nejlépe v květnu. Kosmatci vyhovuje suchá hlinitopísčitá, na živiny chudá půda. Pro plné rozvití květů je nutné přímé slunce. Rostliny zaléváme minimálně. Truhlíky by měly být chráněny před deštěm.

Něco navíc se dozvíte, pokud kliknete na tento odkaz.

 

 

 

Zobrazen jediný výsledek

Seřadit:

Skladem

(0)
18 

TOP