Kontryhel ostrolaločný
- 4%

Kontryhel ostrolaločný

24  23 

Pěstování kontryhelu ostrolaločného: Semena vyséváme z jara, v III. – V. Rostlina je mrazuvzdorná, před zimou je však vhodné ji mírně zkrátit. V balení je minimálně 20 semen.

38 skladem

Množství
Katalogové číslo: pn 11 Kategorie: ,

Kontryhel ostrolaločný (Alchemilla vulgaris) je trvalka, které byla v minulosti přisuzována celá řada léčivých i magických schopností.

Stanoviště pro kontryhel ostrolaločný: Je poměrně nenáročný na péči. Dobře roste na přímém slunci i v polostínu, potřebuje však dostatek vláhy. Kontryhel nesnáší sucho, ale nevyhovuje mu ani přemokřená půda. Někdy bývá vysazován kolem zahradních jezírek.

Využití kontryhelu ostrolaločného: Kontryhel se v léčitelství užívá při problémech s trávením, při nadýmání, při zánětech močových cest, blahodárně působí i na špatně se hojící rány. Díky svým svíravým účinkům se dá použít i při průjmech či silné menstruaci. Posiluje stěny dělohy a zmírňuje projevy klimakteria, proto se mu někdy říká i „ženský plášť“. Kontryhel je jedlá rostlina. Listy se dají jíst vařené i syrové. Můžeme uvařit i kořen.

Chcete se zeptat?


 

TOP