Kotvičník pozemní vzorek

Kotvičník pozemní vzorek

15 

Rostlina se pěstuje z přímého výsevu III. až IV. max V., možno také předpěstovat. Semena klíčí dosti nepravidelně a proto pěstování ze semen nepatří mezi ty nejednodušší. V balení jsou 4 tvrdky – části oplodí. Dostanete tedy jeden plod kotvičníku.
Klíčí při teplotách kolem 30°C

18 skladem

Katalogové číslo: BBS 492/BT tribulus terrestiris 6s VV2 nově PN Kategorie: , ,

Kotvičník pozemní (Tribulus terrestris) – Jedná se o nízkou jednoletou rostlinu. Tato přírodní Viagra je skromná rostlina, která roste v písčitých suchých oblastech, kolem cest, u železničních náspů, uchytila by se snad i na smetišti. Pěstujeme ji v propustné půdě. Substrát by měl být ale vždy vlhký. Vyžaduje přímé slunce. Dá se pěstovat ve skleníku i jako hrnková rostlina.

Rostlina kotvičníku je známá jako životabudič, při delším užívání zlepšuje psychickou i fyzickou výkonnost. Podporuje dobrou náladu a zlepšuje libido. Kotvičník pozemní má i další blahodárné účinky na lidský organizmus – vyrovnává hladinu cholesterolu, regeneruje tělo po nemocech, zlepšuje krevní srážlivost, je ideální na dnu atd.

Nejrozšířenější je odvar, který se připravuje ze lžíce rozemleté suché nati, která se zalije sklenicí vařící vody a následně se vaří půl hodiny ve vodní lázni. Za tepla se přecedí a poté se pije třikrát až čtyřikrát denně půl hodiny před jídlem.

Chcete se zeptat?


 

TOP