Kotvičník zemní

Kotvičník zemní

23 

Pěstování kotvičníku zemního: Jedná se o jednoletku, kterou lze za určitých podmínek pěstovat i v našich podmínkách. Můžeme jej pěstovat ve volné půdě, je totiž dobře samovýsevný a semena bez problému přezimují. Na jednom stanovišti může tedy vydržet i několik let. Kotvičník je nicméně dosti náchylný na náhlé poklesy teplot a jiné výkyvy počasí, proto může být lepší pěstovat ho v květináči. Semena kotvičníku vyséváme mělce a přikrýváme tenkou vrstvou substrátu. Nejlepší je výsev na konci jara, tedy v IV. – V., sázíme do sponu asi 20 x 20 cm. V balení je 10 tvrdek
Klíčí při teplotách kolem 30°C
V balení je 10 tvrdek kotvičníku. maximálně 10 balení na objednávku 

Není skladem

Kotvičník zemní (Tribulus terrestris) pochází pravděpodobně z Číny, velkou tradici má však i v Indii.

Stanoviště pro kotvičník zemní: Kotvičníku svědčí lehké písčité půdy, miluje stanoviště na plném slunci.

Využití kotvičníku zemního: Rostlina je léčivá a často se používá v tradiční čínské medicíně. Pod názvem Gokshura jej zná také ajurvédská medicína. Blahodárně ovlivňuje chod ledvin a harmonizuje činnost vnitřních orgánů. Je močopudný a má antibakteriální a antimykotické účinky. Příznivě působí na harmonický sexuální život, někdy se o něm proto mluví jako o zelené viagře.

 

Další informace a zajímavé odkazy: Pokud Vás kotvičník zemní zaujal, můžete si přečíst podrobnější seznam jeho léčivých účinků.

Chcete se zeptat?


Návštěvník
Lukáš H.
11 měsíce 22 dny před

Je kotvičník vytrvalý?
Lukáš H.

Podpora
Kristýna
11 měsíce 21 dny před

Dobrý den,
kotvičník je jednoletá rostlina, ale ve vhodných podmínkách se spolehlivě vysemeňuje, proto na jednom stanovišti může vydržet i několik let.

 

TOP