Kotvičník zemní

Kotvičník zemní

21 

Pěstování kotvičníku zemního: Jedná se o jednoletku, kterou lze za určitých podmínek pěstovat i v našich podmínkách. Můžeme jej pěstovat ve volné půdě, je totiž dobře samovýsevný a semena bez problému přezimují. Na jednom stanovišti může tedy vydržet i několik let. Kotvičník je nicméně dosti náchylný na náhlé poklesy teplot a jiné výkyvy počasí, proto může být lepší pěstovat ho v květináči. Semena kotvičníku vyséváme mělce a přikrýváme tenkou vrstvou substrátu. Nejlepší je výsev na konci jara, tedy v IV. – V., sázíme do sponu asi 20 x 20 cm.

V balení je 10 semen kotvičníku.

Není skladem

Kotvičník zemní (Tribulus terrestris) pochází pravděpodobně z Číny, velkou tradici má však i v Indii.

Stanoviště pro kotvičník zemní: Kotvičníku svědčí lehké písčité půdy, miluje stanoviště na plném slunci.

Využití kotvičníku zemního: Rostlina je léčivá a často se používá v tradiční čínské medicíně. Pod názvem Gokshura jej zná také ajurvédská medicína. Blahodárně ovlivňuje chod ledvin a harmonizuje činnost vnitřních orgánů. Je močopudný a má antibakteriální a antimykotické účinky. Příznivě působí na harmonický sexuální život, někdy se o něm proto mluví jako o zelené viagře.

 

Další informace a zajímavé odkazy: Pokud Vás kotvičník zemní zaujal, můžete si přečíst podrobnější seznam jeho léčivých účinků.

Chcete se zeptat?


 

TOP