Kozinec blanitý – Astragalus membranaceus

Kozinec blanitý – Astragalus membranaceus

30 

Pro lepší klíčení semen je dobré provést studenou stratifikaci (odhadem asi 6 týdnů) a pak namočit semena do teplé vody. V balení minimálně 10 semen kozince.

3 skladem

Katalogové číslo: A2 BBs 437 Astragalus membranaceus 10s Kategorie:

Kozinec blanitý (Astragalus membranaceus) je léčivá rostlina známá také pod názvem Huang Qui. Kozinec pěstujeme pro kořen. V našich podmínkách je zcela mrazuvzdorný. Pozor! Rostlina obsahuje toxické látky – především selen – v limitu škodícím zdraví, proto by měla být vždy užívána pod dohledem odborníků.

Kozinec pěstujeme na přímém slunci. Vyhovuje mu neutrální nebo lehce zásaditá půda, která by měla být také dobře propustná. Rostlina nesnáší přemokření.

Použití:  Příznivě působí na krevní tlak a urovnává hladinu cukru v krvi (proto se někdy užívá při cukrovce). Zastavuje pocení, čistí od hnisu, urychluje hojení, posiluje svalstvo, dýchání, obranyschopnost atd. Používá se také jako podpůrný prostředek po chemoterapii, ničí rakovinové buňky.

Chcete se zeptat?


Návštěvník
Jozef Vrakuňa
8 roky 11 měsíce před

Proím ohláste sa mi , kto má skúsenosti s pestovaním Astragalus membr. Koľko ročný koreň sa používa?. Ďakujem za pomoc.

Návštěvník
semena-osiva
8 roky 11 měsíce před

Dobrý den,

kozinec blanitý není na pěstování náročný. Vhodné jsou mírné kyselé a lehčí půdy. Kořen můžete sklízet na jaře (je mrazuvzdorný), na podzim nebo po příchodu prvních mrazíků.

 

TOP