Lebeda zahradní „Plume red“

Lebeda zahradní „Plume red“

19 

Pěstování lebedy „Plume red“: Výsev semen na cílové stanoviště provádíme nejlépe v III. Sázíme mělce, většinou můžeme očekávat rychlé vyklíčení. Lebeda je v květu dost rozložitá rostlina a dorůstá až výšky 2 metrů, na což je třeba při výsevu pamatovat. Pokud nemáme v plánu květ odstranit, je také třeba rostlině poskytnout nějakou oporu. Listy se dají sklízet již asi 40 dní od vysetí semen – podle podmínek. Pozor! Dle některých zdrojů není vhodné lebedu vysazovat poblíž brambor, tlumí totiž jejich růst!
V balení je minálně 40 semen lebedy

37 skladem

Množství
Katalogové číslo: bt28933 atriplex hortensis plume red kr2 nevz Kategorie: ,

Lebeda zahradní „Plume red“ (Atriplex hortensis var. Plume red) je atraktivní červeno-fialová varieta lebedy zahradní. Může se pěstovat i jako okrasná rostlina. Hezky vynikne například pokud ji zasadíme společně se zelenými lebedami.

Stanoviště pro lebedu „Plume red“: Dobře roste v běžné zahradní zemině a preferuje stanoviště na přímém slunci. Je poměrně odolná vůči suchu, přesto se však doporučuje alespoň občasná zálivka. Pozor ovšem na přemokřenou půdu – tu lebeda nesnáší.

Využití lebedy „Plume red“: V kuchyni lze její listy použít jako alternativu špenátu, který ji pravděpodobně v našich zahradách kdysi nahradil. Listy lebedy zahradní však obsahují větší množství vitamínů a dalších zdraví prospěšných látek, oproti tomu se v nich nachází jen minimum škodlivé kyseliny šťavelové. Využít se dají i semena, která se rozemletá mohou přidávat do mouky či hotových pokrmů. Údajně jsou bohatá na vitamín A. Tato rostlina je velmi oblíbená i mezi příznivci permakultury, mimo jiné proto, že je samovýsevná a tedy na jednom stanovišti může růst i několik let.

 

Další informace a užitečné odkazy: Podmínky pro pěstování jsou stejné jako u běžné lebedy zahradní. Pokud se chcete dozvědět něco více o permakultuře a samovýsevných rostlinách, doporučujeme k nahlédnutí například tuto permakulturní stránku.

Chcete se zeptat?


Návštěvník
Macouchová
1 rok 1 měsíc před

Zdravím. Je tato lebeda chutí odlišná od „klasické“ zelené lebedy, nebo je to jen jiná barva? Macouchová

Podpora
Kristyna
1 rok 1 měsíc před

Zdravím. Děkujeme za dotaz. Jedná se jen o jinak barevný kultivar. Chuťově je tato rostlina srovnatelná se zelenou lebedou.

 

TOP