Levandule lékařská

Levandule lékařská

23 

Předpěstování semen levandule doporučujeme od II. až do konce III. Klíčí při teplotách nad 20°C, sazeničky přesazujeme ven od V./VI. Jedno balení obsahuje 0,4 g, což je cca 400 semen. Z tohoto množství vypěstujeme max 100 rostlin levandule.

1 skladem

Katalogové číslo: 5928_levandule lékařská 1 6 B Kategorie: ,

Levandule lékařská (Lavandula angustifolia) je vytrvalý stálezelený a rozvětvený (polo)keřík. Pro vydatné kvetení zastřihujeme na jaře větévky asi o jednu třetinu (ještě před vykvetením). Má ráda vápenitou propustnou půdu. Vyžaduje stanoviště na plném slunci, zastínění nesnáší. Trsy s květy sklízíme v červnu a červenci. Usušené květy zavěšené ve skříních údajně odhání šatní moly. Také je součásti provensálského koření. Sušení levandule je jednoduché, usušená se následně používá jako dekorace.

Hmotnost0.4 g

Chcete se zeptat?


Návštěvník
Tomáš Bureš
11 roky 5 měsíce před

Dobrý den, může levandule vymrznout? S pozdravem, Bureš.

Návštěvník
semena-osiva.cz
11 roky 5 měsíce před

Dobrý den, záleží, jak levanduli pěstujete. Pokud ji máte v květináči, hrozí ji zmrznutí již při mírnějsích mrazících. Ochráníte ji sestřihnutím a přenesením do místnosti, kde je stálá nízká teplota neklesající pod nulu.
Roste-li levandule na záhoně, slabší mrazíky jí nevadí. Pokud klesne teplota níže, je vhodné ji ochránit přhrnutím zeminy ke kořenům a přikrytím chvojím či slámou.

Návštěvník
Beata S.
9 roky 5 měsíce před

Dobrý den,

je možné levanduli použít do čajových nálevů? Slyšela jsem, že má uklidňující účinky.

Návštěvník
semena-osiva
9 roky 5 měsíce před

Dobrý den,

levandule lékařská má uklidňující účinky při křečích, upravuje střevní činnost při nadýmání a průjmech. Dávkování je jedna čajová lžička na šálek čaje. Levandule se též uplatňuje jako močopudný prostředek.

 

TOP