Levandule lékařská

Levandule lékařská

19 

Předpěstování II. až III. v teplotách nad 20 °C, přesazujeme ven VI., v balení 0,4g. což je cca 400 semen  z cehož vypěstujeme max 100 rostlin levendule 

8 skladem

Množství
Katalogové číslo: 5928_levandule lékařská Kategorie: ,

Vytrvalý stálezelený a rozvětvený keřík, který nesnáší stín. Pro vydatné kvetení zastřihujeme jednu třetinu na jaře před květem. Má ráda vápenitou propustnou půdu. Trsy s květy sklízíme v červnu a červenci. Usušené květy ve skříních odhání moly. Také je součásti provensálského koření. Sušení levandule je jednoduché, usušená se následně používá jako dekorace.

Hmotnost 0.4 kg

Chcete se zeptat?


Návštěvník
Tomáš Bureš
7 roky 11 měsíce před

Dobrý den, může levandule vymrznout? S pozdravem, Bureš.

Návštěvník
semena-osiva.cz
7 roky 11 měsíce před

Dobrý den, záleží, jak levanduli pěstujete. Pokud ji máte v květináči, hrozí ji zmrznutí již při mírnějsích mrazících. Ochráníte ji sestřihnutím a přenesením do místnosti, kde je stálá nízká teplota neklesající pod nulu.
Roste-li levandule na záhoně, slabší mrazíky jí nevadí. Pokud klesne teplota níže, je vhodné ji ochránit přhrnutím zeminy ke kořenům a přikrytím chvojím či slámou.

Návštěvník
Beata S.
5 roky 11 měsíce před

Dobrý den,

je možné levanduli použít do čajových nálevů? Slyšela jsem, že má uklidňující účinky.

Návštěvník
semena-osiva
5 roky 11 měsíce před

Dobrý den,

levandule lékařská má uklidňující účinky při křečích, upravuje střevní činnost při nadýmání a průjmech. Dávkování je jedna čajová lžička na šálek čaje. Levandule se též uplatňuje jako močopudný prostředek.

 

TOP