Levandule lékařská
- 10%

Levandule lékařská

20  18 

Předpěstování semen levandule doporučujeme od II. až do konce III. Klíčí při teplotách nad 20°C, sazeničky přesazujeme ven od V./VI. Jedno balení obsahuje 0,4 g, což je cca 400 semen. Z tohoto množství vypěstujeme max 100 rostlin levandule.

21 skladem

Množstevní slevy
1 2 3+
- - -
Množství
Katalogové číslo: 5928_levandule lékařská Kategorie: ,

Levandule lékařská (Lavandula angustifolia) je vytrvalý stálezelený a rozvětvený (polo)keřík. Pro vydatné kvetení zastřihujeme na jaře větévky asi o jednu třetinu (ještě před vykvetením). Má ráda vápenitou propustnou půdu. Vyžaduje stanoviště na plném slunci, zastínění nesnáší. Trsy s květy sklízíme v červnu a červenci. Usušené květy zavěšené ve skříních údajně odhání šatní moly. Také je součásti provensálského koření. Sušení levandule je jednoduché, usušená se následně používá jako dekorace.

Hmotnost0.4 kg

Chcete se zeptat?


Návštěvník
Tomáš Bureš
8 roky 9 měsíce před

Dobrý den, může levandule vymrznout? S pozdravem, Bureš.

Návštěvník
semena-osiva.cz
8 roky 9 měsíce před

Dobrý den, záleží, jak levanduli pěstujete. Pokud ji máte v květináči, hrozí ji zmrznutí již při mírnějsích mrazících. Ochráníte ji sestřihnutím a přenesením do místnosti, kde je stálá nízká teplota neklesající pod nulu.
Roste-li levandule na záhoně, slabší mrazíky jí nevadí. Pokud klesne teplota níže, je vhodné ji ochránit přhrnutím zeminy ke kořenům a přikrytím chvojím či slámou.

Návštěvník
Beata S.
6 roky 9 měsíce před

Dobrý den,

je možné levanduli použít do čajových nálevů? Slyšela jsem, že má uklidňující účinky.

Návštěvník
semena-osiva
6 roky 9 měsíce před

Dobrý den,

levandule lékařská má uklidňující účinky při křečích, upravuje střevní činnost při nadýmání a průjmech. Dávkování je jedna čajová lžička na šálek čaje. Levandule se též uplatňuje jako močopudný prostředek.

 

TOP