Ločidlo čertovo lejno

Ločidlo čertovo lejno

21 

Pěstování ločidla: Semena je možné vysévat přímo na stanoviště (IV.-VI.). Mějte na paměti, že v dospělosti se jedná o velmi mohutné rostliny. V době klíčení je třeba substrát udržovat neustále vlhký. V balení minimálně 40 semen.

18 skladem

Katalogové číslo: pn2020 BL 2/2 Cb Kategorie: , , ,

Ločidlo čertovo lejno (Ferula assa-foetida) je asi 1,5 m vysoká vytrvalá léčivka, která pochází pravděpodobně ze západní Asie. Tato rostlina je oblíbená především v Indii, kde se využívá coby koření a léčivá rostlina. Své zajímavé jméno si ločidlo vysloužilo pravděpodobně tím, že se využívalo při exorcismu.

Pěstování ločidla: Ločidlo je poměrně nenáročná rostlina. Vyhovuje jí stanoviště na přímém slunci a výhřevná dobře propustná půda. Snese i mírnější sucho. Vzhledem ke své velikosti (výjimečně až 3 m) potřebuje poměrně dost místa.

Využití ločidla: V Indii se ločidlo využívá při výrobě orientálního koření „Asa foetida“, které silně voní po česneku. Jedná se o léčivku, která příznivě ovlivňuje činnost mozku a nervové soustavy celkově. Další informace o této zajímavé rostlině si můžete přečíst na těchto stránkách.

Chcete se zeptat?


 

TOP