Máta

Máta

17 

Předpěstování ze semen je možné od III. až do IV., výsadbu na stanoviště a přímý výsev doporučujeme v IV. až V.  Základní balení obsahuje 0,15 g osiva máty.

10 skladem

Množstevní slevy
1 2 3+
- - -
Množství

Máta peprná (Mentha piperita nebo Mentha × piperita) patří  mezi bohatě větvené a rychle rostoucí trvalky. Máta je zcela nenáročná na pěstování a velmi rychle se rozrůstá. Listy se sklízejí nejlépe v červnu a červenci. Suší se při teplotách do 25 °C. Sušené listy se skladují v suchu a temnu.

Máta má široké využití i jako čerstvá. Můžeme si z ní připravit chutné alkoholické i nealkoholické nápoje jako mojito. Čaj z máty peprné má osvěžující a antiseptické účinky. Obsahuje mentol, který uvolňuje dýchací cesty. Také zklidňuje žaludek a rozpouští žlučové kameny. Pomáhá od překyselení žaludku a pálení žáhy. Máta je ideální i na ozdobu různých sladkých jídel.

Velikost balení

,

Chcete se zeptat?


Zákazník
Bohdan
9 roky 6 měsíce před

Dobry den,

mate nejakou predstavu, jestli bude mata v nejblizsi dobe znova dostupna?

Dekuji moc

BK

Návštěvník
Petr horák
9 roky 6 měsíce před

Dobrý den,

také jsem trošku překvapení, že není ani na velkoobchodním skladu.

Již brzy by měla být máta od fa. Seva seeds.

Petr Horák

Návštěvník
Bronislav Veselý
2 měsíce 19 dny před

Zdravím. Jak můžu zabránit tomu, aby se mi máta nerozlezla po celém záhoně? Děkuji – BV

Podpora
Kristýna
2 měsíce 18 dny před

Dobrý den,
oddenky vytvářejí ve větším či menším množství všechny odrůdy máty. Z tohoto důvodu se občas doporučuje jim vytvořit samostatný záhon, pokud však tuto možnost nemáte, nabízí se několik možnosti: Můžete zkusit většímu květináči odstranit dno a následně jej zapustit do země a mátu pěstovat v něm, můžete pro mátu vytvořit jakousi „vaničku“ ze silné zahradní fólie, či rostlinu ohradit cihlami/kameny atd. Lze též využít již existující zábrany jako obrubník chodníku atd.

 

TOP