Mateřídouška vejčitá
- 4%

Mateřídouška vejčitá

25 

Předpěstujeme od III. do IV., na stanoviště mladé sazeničky přesadíme v polovině léta. Listy sklízíme na podzim. V balení je cca 60 semen mateřídoušky vejčité.

1 skladem

Katalogové číslo: A25 BBS 494B thymus pulegioides 50s (mat. oval) Kategorie:

Mateřídouška vejčitá (Thymus pulegioides) je forma planější mateřídoušky. Vhodná i do vyšších poloh. Pěstujeme na kyselých nebo neutrálních půdách, spíše suchých. Množství účinných látek obsažených v jedné rostlince závisí na stanovišti. Rostlina je malý nevymrzající keřík. Používá se jako koření nebo léčivá bylinka. Listy se musí rychle usušit.

Tato léčivka zvyšuje obranyschopnost organizmu proti infekčním chorobám (jako chřipka, nachlazení apod.), podporuje vykašlávání (bronchitida), má antiastmatické účinky, posiluje nervy (možno proto použít při neurastenii, depresích, nervově podmíněné závrati, migréně, šumění v uších), zlepšuje funkci trávicí soustavy, tlumí kolikové bolesti, působí proti nadýmání, má močopudné účinky a reguluje menstruaci. Výrazných antiseptických účinků lze s úspěchem využít při různých zánětech nebo zevně na špatně se hojící rány, vředy či spáleniny od slunce.

Chcete se zeptat?


Návštěvník
Renáta Hojačová
2 roky 6 měsíce před

Můžu tuto mateřídoušku pěstovat společně s mateřídouškou obecnou?

Podpora
Kristýna
2 roky 6 měsíce před

Dobrý den,
ano, obě rostliny mají podobné nároky na stanoviště. Společně navíc vypadají docela dekorativně 🙂

 

TOP