Mučenka jedlá

Mučenka jedlá

20 

Pěstování mučenky jedlé: Vyséváme I. až V. Při časném výsevu a dobré péči mučenka vykvete již prvním rokem. Semena mučenky doporučujeme před samotným výsevem na 24 hodin namočit do teplé vody. V jednom balení najdete 5 semen.

32 skladem

Katalogové číslo: bt 1891 BL2/1 E Kategorie: , ,

Mučenka jedlá (Passiflora edulis), neboli maracuja, je stálezelená popínavá trvalka původem z Jižní Ameriky. Není mrazuvzdorná, proto ji v našich podmínkách lze pěstovat jen coby pokojovou či přenosnou rostlinu. Při správné péči se Vám však odmění sladkými plody.

Pěstování mučenky jedlé: Přes léto je možné rostliny pěstovat venku. V zimě jim vyhovuje pokojová teplota. Ve vegetačním období vyžaduje bohatou zálivku a pravidelné přihnojování. Aby vykvetla, je třeba mučenku umístit na slunné stanoviště. Na jaře rostlině prospěje řez.

Využití mučenky jedlé: Jedná se o velmi krásnou rostlinu s dekorativními květy. Mučenka též plodí jedlé plody. Ty jsou zabalené do tuhé slupky, která chrání dužinu určenou ke konzumaci. Můžeme ji přidat do ovocných salátů, nebo vydlabat lžičkou a přímo konzumovat. Plody maracuji obsahují velké množství vitamínu C a chutí připomínají kyselejší pomeranč.

 

Další informace a zajímavosti: Rozhovor se zkušeným pěstitelem mučenek si můžete přečíst na této stránce.

Chcete se zeptat?


 

TOP