Mydlice lékařská

Mydlice lékařská

25 

Pěstování mydlice lékařské: Semena vysazujeme přímo na stanoviště nejlépe IV. – VI. Rostlina obvykle kvete VI. – IX. Po odkvetení je vhodné ji zkrátit. Mydlice se dobře rozmnožuje semeny i podzemními oddenky.
V balení je minimálně 30 semen.

10 skladem

Množstevní slevy
1 2 3+
- - -
Množství
Katalogové číslo: pn 25 Kategorie: ,

Mydlice lékařská (Saponaria officinalis) je vytrvalá bylina původem pravděpodobně ze Středomoří, dobře se jí však daří i v naší přírodě, kde bez problémů přezimuje.

Stanoviště pro mydlici lékařskou: Mydlice potřebuje vlhkou půdu s dostatkem živin. V horkých letních měsících ocení pravidelnou zálivku. Je vhodnou rostlinou na slunná stanoviště, toleruje však i mírný polostín.

Využití mydlice lékařské: Rostlina má celou řadu využití. Je to skvělá medonosná bylina a na zahradu jistě přiláká mnoho opylovačů. Mydlice je též významná léčivka. Působí antibakteriálně a antimykoticky. Ulevuje při zánětu průdušek a usnadňuje odkašlávání. Jak napovídá již její název, z mydlice lze připravit mýdlovou tekutinu, kterou lze použít při léčbě akné i lupénky. V přírodní kosmetice se z ní vyrábí šampon. Mydlice má své využití i v kuchyni, květy můžeme přidávat do salátů a kořen se někdy přidává do blízkovýchodního sladkého pokrmu halva.

Další informace a zajímavé odkazy: Zkuste si z mydlice připravit domácí šampon! Inspirací Vám může být například tento jednoduchý návod.

Chcete se zeptat?


 

TOP