Okrasná zelenina

Okrasná zelenina

Okrasná kapusta (Brassica oleracea var. sabauda) je dvouletka pěstovaná jako letnička. Pěstujeme ji pro zajímavě zbarvené středy růžic a zvlněné nebo kadeřavé listy.

Pěstování: Předpěstováváme ze semen od února do dubna, sazenička musí být nejméně 2 měsíce stará, abychom jsme ji mohli umístit na pozemek. Rostlina krásně kvete až do podzimu, kdy můžeme vyjmout hlízky a uskladnit je při teplotách okolo 7 °C. Vyžaduje živinami dobře zásobenou půdu s dostatečnou zálivkou. Pěstujeme na slunném místě.

 

Kukuřice okrasná (Zea) je vhodná pro výrobu dekorace z kukuřice. Okrasná kukuřice má menší klas i rostlina je nižší než klasická kukuřice setá. Pěstování je stejné více zde.V našem e-shopu se semeny si můžete vybrat ze dvou základních typů:

  • Kukuřice jahodová, v zajímavé kombinaci
  • Kukuřice rýžová, směs barev

 

Okrasné okurky jsou plazivé květiny, které se mohou uplatnit k prorůstání plotů. Plody se sbírají v plné zralosti a používají se do různých květinových dekorací.

Pěstování: Většina druhů okrasných okurek je náročná na pěstování, dorůstá výšky až 2m. Plody sbíráme od srpna do října. Rostliny si předpěstujeme ze semen od března do dubna. Klíčí při teplotách nad 24 °C.

V našem eshopu se semeny si můžete vybrat z následujících druhů okrasných okurek:

  • Okurka kaštanová, oválné až 6cm dlouhé, hnědé oválné plody
  • Okurka  anguria, sytě zelené bodlinaté plody
  • Okurka ježek, světle zelené plody s malými jehlicemi.  DOPORUČUJEME !
  • Okurka angreštová, 3-4 cm velké tmavě zelené plody s pruhy

Zobrazeno 7 výsledků

Seřadit:

TOP