Okurka „Crystal Lemon“

Okurka „Crystal Lemon“

25 

Pěstování okurky : Semena je doporučeno nejprve předpěstovat doma či v pařeništi. Výsev do truhlíků provádíme IV. – VI. Jakmile na sazeničkách vyrostou 3 zdravé lístky, přesadíme je přímo na stanoviště. Vzdálenost mezi jednotlivými rostlinami se odvíjí od toho, zda je pěstujeme v jednom nebo více řádcích. Pro odrůdu „Crystal Lemon“ by minimální vzdálenost měla být asi 60 cm, klidně i více. Dospělá rostlina dosahuje délky až 2 m, stejně jako u jiných druhů okurek, je dobré jí poskytnout možnost po něčem se pnout, aby plody neležely na zemi (oblíbené je například pěstování u sítě). V balení je 15 semen.

13 skladem

Množství
Katalogové číslo: bt 405058 A19 Kategorie: , ,

Okurka „Crystal Lemon Round“ (Cucumis sativus var. Crystal lemon) je zajímavá odrůda okurky seté. Pozornost si tato jednoletka zaslouží již pro svůj exotický vzhled, nicméně její plody, připomínající svým tvarem a barvou citrón, jsou jedlé. Na pěstování není tato varieta nijak náročná. V našich podmínkách dobře poroste na těch stanovištích, kde by se dařilo běžným okurkám nakládačkám. „Crystal Lemon“ je středně raná odrůda a ve vyhovujících podmínkách hojně plodí.

Stanoviště pro okurku „Crystal Lemon round“: Je skvělou rostlinou do skleníků. Můžeme ji však pěstovat i venku na zahradě. Vyhovuje jí chráněné stanoviště na plném slunci. Půda by měla být dobře propustná s mírně zásaditým pH. Okurkám dopřáváme pravidelnou zálivku. Živiny je vhodné dodat ve formě dobře uleženého kompostu.

Využití okurky : Jedlé plody této okurky připomínají citróny. Zralé mají sytě žlutou slupku a mléčně bílou dužinu. Mají lahodnou nasládlou chuť a použít se mohou jako běžné okurky nakládačky. Dají se z nich připravit kvašáky netradičního vzhledu, přidávají se do salátů a samozřejmě je klidně můžeme jíst jen tak syrové. Plody je třeba sbírat v době, kdy jsou velké zhruba jako citrón, protože příliš zralé mohou být hořké.

Chcete se zeptat?


Návštěvník
Martin Hinner
1 rok 5 měsíce před

Dobrý den. Je nutné tuto okurku nějak zvlášť připravovat před jídlem? Děkuji

Podpora
Kristyna
1 rok 5 měsíce před

Dobrý den. Tato okurka se kromě netradičního tvaru a barvy nijak neliší od klasických okurek nakládaček. Proto není třeba nějakých zvláštních úprav.

Návštěvník
Katka Valihrachová
6 měsíce 17 dny před

Chutná tahle okurka stejně jako běžná „nakládačka?“ Děkuji

Podpora
Kristýna
6 měsíce 16 dny před

Dobrý den,
ano, okurka „Crystal Lemon“ se chutí vůbec neliší od ostatních okurek nakládaček.

 

TOP