Paprika roční Rubika Novinka 2020

Paprika roční Rubika Novinka 2020

52 

Pěstování papriky Rubika F1: Nejprve je třeba předpěstovat sazeničky. Semena vysazujeme I.-III. asi 0,5 cm hluboko. Je vhodné použít speciální substrát pro množení a výsev či sadbovací tablety. Půdu je třeba v době klíčení udržovat stále vlhkou, ale ne přemokřenou (nebezpečí plísní). Ideální teplota pro klíčení je cca 20 °C. Na konečné stanoviště vzrostlé sazeničky přesazujeme v druhé polovině května. Ve vyšších oblastech doporučujeme pěstování ve fóliovníku.

5 skladem

Množství
Katalogové číslo: _5233 rubika parika Kategorie: ,

Paprika Rubika F1 je polopozdní hybridní odrůda papriky roční (Capsicum annuum L.) od firmy SEMO. Jedná se o odrůdu středního až vyššího vzrůstu, která vytváří silnostěnné plody, tvarem připomínající kvádr. V plné botanické zralosti mají sytě červenou barvu.

Pěstování papriky Rubika F1: Má velmi ráda teplo, hodí se proto především do teplejších oblastí ČR nebo do fóliovníku. Vyžaduje dobře prokypřenou půdu s vysokým obsahem živin. Vhodné je pravidelné přihnojování organickými hnojivy. Především v době letních veder je třeba myslet na pravidelnou zálivku.

Využití papriky Rubika F1: Zralé papriky obsahují velké množství vitamínu C a dalších zdraví prospěšných látek. Své využití najdou ve studené i teplé kuchyni. Hodí se i na zavařování. Odrůda Rubika F1 je mimořádně vhodná pro rychlení.

Chcete se zeptat?


 

TOP