Paulovnie plstnatá vzorek

Paulovnie plstnatá vzorek

Pěstování paulovnie plstnaté: Doporučujeme semínka předpěstovat doma a sazeničky přímo na stanoviště vysadit až po posledních mrazících (obvykle asi v polovině V.). Na stanoviště semena pavlonie vysazujeme III./IV. Při dobré péči mohou rostliny již v prvním roce dost vyrůst, proto na to při výsadbě pamatujte.

24 skladem

Množstevní slevy
1 2 3+
- - -
Množství

Paulovnie plstnatá (Paulownia tomentosa) je 15-20 m vysoký strom původem z Číny. Při správné péči se jí však může dařit i v našich podmínkách.

Stanoviště pro paulovnie plstnaté: Rostlinám vyhovuje dobře propustná půda s dostatkem živin. Pavlovnie velmi rychle rostou a už v jednom roce mohou být trochu náročnější na prostor. V našich podmínkách jsou mrazuvzdorné do -20°C, mladé rostliny však raději přes zimu chráníme mulčem. Pavlovnie jsou ideálními rostlinami na slunná stanoviště. V letních měsících vyžadují sazeničky pravidelnou zálivku.

Využití paulovnie plstnaté: V zahradě mohou tyto stromy plnit funkci okrasných rostlin. Pavlovnie je také medonosná dřevina.

 

Další informace a zajímavé odkazy: V našem e-shopu nabízíme i větší balení semen pavlovnie. V případě zájmu klikněte na tento odkaz.

Chcete se zeptat?


 

TOP