Pavlovnie plstnatá
- 14%

Pavlovnie plstnatá

19 

Pěstování pavlovnie plstnaté: Semena vyséváme přímo na stanoviště nejlépe na přelomu III./IV. Vzhledem k tomu, že mladé sazeničky jsou citlivé na mráz, je také možné si je předpěstovat doma v květináči a na stanoviště vysadit v druhé polovině V. Semena pavlovnie obvykle není nutné stratifikovat.

38 skladem

Katalogové číslo: bt 007b Kategorií: , , , ,

Pavlovnie plstnatá (Paulownia tomentosa) je krásný strom pocházející pravděpodobně z Číny, kde má její pěstování velkou tradici. Proto se jí někdy také říká čínský císařský strom. Při správné péči může prosperovat i v našich podmínkách. Je však třeba mít na paměti, že pavlovnie obvykle velmi rychle rostou a dorůstají výšky 15-20 m, jsou proto náročnější na prostor.

Stanoviště pro pavlovnie: Rostlina je v našich podmínkách mrazuvzdorná do cca -20°C, i tak se však doporučuje především mladé rostliny chránit v zimních měsících mulčem. Pavlovnie je ideálním stromem na slunná stanoviště. Nejlépe roste v dobře propustných půdách s dostatkem živin, v letních měsících je třeba mladým pavlovniím poskytnout pravidelnou zálivku. Pozor! Již mladé pavlovnie potřebují dostatek prostoru – v prvním roce mohou vytvořit listy o průměru až 30 cm.

Využití pavlovnie plstnaté: Pavlovnie je medonosná rostlina. Má krásné světle fialové květy, které v zahradě krásně vyniknou. Zaujme i svými sytě zelenými listy, respektive jejich velikostí – u dospělých stromů není výjimkou ani průměr 55 cm. Z tohoto důvodu může pavlovnie na zahradě plnit funkci okrasného stromu.

 

Další informace a zajímavé odkazy: Vyčerpávající popis pěstování pavlovnie a vyzkoušené tipy si můžete přečíst na této stránce.

Chcete se zeptat?


Návštěvník
Pokoráková
2 roky 3 měsíce před

Řadí se tento strom mezi invazní rostliny jako třeba akát?

Podpora
Kristýna
2 roky 3 měsíce před

Dobrý den,
osobně jsem pavlovnii na seznamu invazních druhů nikde nenašla, ale to neznamená, že na to nemá potenciál.

 

TOP