Petržel kořenová maxi novinka

Petržel kořenová maxi novinka

21 

Pěstování kořenové maxi petržele “Troja”: Semena vyséváme přímo na stanoviště III.-IV. asi 1-2 cm hluboko ve sponu 30-40 x 4-5 cm. Dle potřeby mladé rostliny vyjednotíme. Úrodu u této odrůdy sklízíme IX.-XI.

14 skladem

Katalogové číslo: _3007 troja BL 3/1 B Kategorie: ,

Petržel kořenová maxi “Troja” je nová polopozdní odrůda kořenové petržele od firmy SEMO. Její nať je částečně odolná vůči padlí.

Pěstování: Záhon pro pěstování petržele by měl být dobře zrytý (minimálně “na dva rýče”). Do prokypřené hlíny můžete zapracovat dobře proleželý kompost, ale nikdy ne čerstvý hnůj. V době klíčení je třeba semínkům zajistit pravidelnou zálivku. V polykultuře se doporučuje petržel pěstovat na stejném záhonu jako rajčata, protože si tyto rostliny nekonkurují a navzájem si odpuzují škůdce.

Využití: Kořenová petržel své využití najde v kuchyni. Přidává se do polévek, omáček i pod maso. Petržel maxi “Troja” má navíc tu výhodu, že je vhodná pro dlouhodobé skladování, což oceníte především v zimních měsících.

 

Další informace a zajímavosti: Podrobnější informace o pěstování kořenové petržele a seznam jejích pozitivních účinků na lidský organismus si můžete přečíst na těchto stránkách.

Chcete se zeptat?


 

TOP