Pískavice modrá
- 4%

Pískavice modrá

24 

Pěstování pískavice modré: Semena vysazujeme přímo na stanoviště III. – IV., do hloubky cca 3 cm. Při vhodných podmínkách začínají klíčit během jednoho týdne. V balení je minimálně 25 semen.

14 skladem

Katalogové číslo: pn2020 BL 2/1 C pískavice modrá trigonella coeruleum Kategorie: , , ,

Pískavice modrá (Trigonella caerulea) je asi 50 cm vysoká jednoletá rostlina z čeledi bobovitých. Často se pěstuje v Gruzii, kde se z ní vyrábí tradiční směs koření khmeli suneli. Pěstovat ji však bez problémů můžete i u nás.

Pěstování pískavice modré: Jedná se o teplomilnou rostlinu. Dařit se jí bude především v oblastech, kde se u nás pěstuje vinná réva. Půdu vyžaduje výhřevnou a ideálně hlinitopísčitou, může být i chudší na živiny. Pískavice nejlépe poroste na přímém slunci. Stanoviště by mělo být chráněno před větrem.

Využití pískavice modré: Stejně jako známější pískavice „řecké seno“ najde i pískavice modrá své uplatnění coby léčivka i koření. Chuť má však o něco jemnější. Sbírají se semena, do směsi koření lze ovšem přidat i listy. Pískavice mimo jiné může harmonizovat hladinu cukru v krvi a může snižovat krevní tlak. Všechny druhy také pomáhají regenerovat půdu, je proto možné je vysazovat spolu s měsíčkem lékařským či aksamitníkem.

Chcete se zeptat?


 

TOP