Pokojový česnek/Česneková tráva

Pokojový česnek/Česneková tráva

27 

Pěstování pokojového česneku: Je zcela nenáročné. Semena pokojového česneku lze vysévat po celý rok, nicméně pro vitálnější růst sazeniček doporučujeme jarní výsevy. Vysévejte maximálně do hloubky 0,5 cm.
V balení je 5 semen.

Není skladem

Katalogové číslo: BL 3/2 Bb BT 12741 česneková tráva Kategorie: , , ,

Pokojový česnek (Tulbaghia violacea) je aromatická trvalka, která pochází z jižní Afriky. Tato rostlina se vyznačuje krásným světle fialovým květenstvím. Dorůstá do výšky okolo 40 cm. U nás se někdy též prodává pod názvem „česneková tráva“.

Pěstování pokojového česneku: Tato rostlina je mrazuvzdorná asi do -12 °C. Na chráněném stanovišti v jižních polohách by tedy mohla přezimovat, přízemní mrazíky však představují hrozbu. Nejjistější je pěstovat pokojový česnek coby přenosnou rostlinu. Vyhovuje mu stanoviště na plném slunci. Na půdu je nenáročný – postačí běžný zahradnický substrát. Na zimu doporučujeme omezit zálivku a rostlinu přenést do světlé chladnější místnosti.

Využití pokojového česneku: Můžete jej pěstovat coby čistě okrasnou rostlinu, je však také jedlý. Jak napovídá již jeho název, pokojový česnek svou chutí a vůní připomíná oblíbený česnek kuchyňský. Jedlá je celá rostlina – květy se hodí coby ozdoba do zeleninových salátů, listy a stonky můžete přidat do pomazánek.

Chcete se zeptat?


 

TOP