Potočnice lékařská
- 4%

Potočnice lékařská

24  23 

Pěstování potočnice lékařské: Semena potočnice vyséváme přímo na stanoviště V.-VI. Předpěstování je také možné – v tomto případě vysévejte již IV.-V. Substrát v okolí semen nesní nikdy zcela vyschnout.

44 skladem

Množstevní slevy
1 2 3+
- - -
Množství
Katalogové číslo: bt 4201 nasturtium officinale BL 2/4 D Kategorie: , , ,

Potočnice lékařská (Nasturtium officinale), neboli řeřicha potoční či řeřišnice bílá, je vlhkomilná trvalka, která se někdy vyskytuje i u nás. Má drobné bílé kvítky a obvykle dorůstá do výšky asi 20-50 cm.

Pěstování potočnice lékařské: Je to nenáročná rostlinka, která miluje stále vlhké půdy. Nejvíce se jí bude dařit v polostínu až stínu, ale při dostatečné vlhkosti přežije i na slunci. Ve volné přírodě roste nejčastěji podél vodních toků, můžete ji tedy pěstovat v lemech okolo zahradních jezírek a nádrží. Částečné ponoření kořenů jí vůbec nevadí.

Využití potočnice lékařské: Potočnice je jedlá rostlina a může se používat jako netradiční listová zelenina. Obsahuje také velké množství vitamínů, minerálů a dalších zdraví prospěšných látek, je to tedy významná léčivka. Díky atraktivnímu vzhledu poslouží i coby okrasná rostlina.

 

Další informace a zajímavosti: Více informací o léčivých účincích potočnice si můžete přečíst na této stránce.

Chcete se zeptat?


 

You may also like…

TOP