Povíjnice vodní

Povíjnice vodní

19 

Pěstování povíjnice vodní: Doma či ve skleníku lze semena vysévat v podstatě po celý rok. Před výsevem doporučujeme semena povíjnice namočit na den do vlažné vody. Pro klíčení je vhodné zajistit teplotu nad 20°C. V našich podmínkách ji lze pěstovat jen coby letničku (popřípadě coby trvalku ve vyhřívaném skleníku). V balení 3 semena.

20 skladem

Katalogové číslo: bt 22364 povíjnice vodni BL2/2 Ca Kategorií: , , , , ,

Povíjnice vodní (Ipomoea aquatica), které se někdy též přezdívá vodní špenát, pochází pravděpodobně z tropických oblastí jihovýchodní Asie. V zemi původu se jedná o vytrvalou rostlinu. V Asii je povíjnice pěstována coby zelenina.

Pěstování povíjnice vodní: Tato rostlina překvapivě není nijak náročná na pěstování. Aby se jí dařilo, není nutné ji pěstovat ve vodě – stačí jen dobře propustná půda bohatá na živiny a pravidelná zálivka. Povíjnice je popínavá rostlina a vytváří 2-3 m dlouhé šlahouny, proto je vhodné zajistit jí oporu.

Využití povíjnice vodní: Listy povíjnice je možné použít do salátů a asijských jídel. Výhodou je, že sklizené listy lze velmi dobře skladovat. Mladé výhonky se restují. I když se jí někdy přezdívá vodní špenát, chutí se špenátu vůbec nepodobá. Jedná se též o velmi dekorativní rostlinu, která okouzlí výraznými bílými květy. Povíjnice je léčivka – údajně snižuje hladinu cukru v krvi a celkově harmonizuje organismus.

Chcete se zeptat?


 

TOP