Prha – arnika

Prha – arnika

21 

Výsev semen arniky provádíme časně z jara, při teplotách kolem 13°C. Je také vhodné nejprve semena stratifikovat. V jednom balení je cca 10 ks. Semena mají velmi krátkou životnost, proto doporučujeme dlouhodobě neskladovat. Vždy nabízíme jen semena s poslední sezóny, i tak pěstování arniky ze semen může být problematické.

24 skladem

Množstevní slevy
1 2 3+
- - -
Množství
Katalogové číslo: XX1 400096 BT arnica montana 10s Kategorie:

Prha chlumní (Arnica montana) je vytrvalá menší rostlina vhodná především do vyšších oblastí. Má oboupohlavní květy, je tedy samosprašná. Pěstujeme nejlépe v lehké kyselé půdě. Snáší dobře polostín i přímé slunce. Nejlepší je množit ji oddenky. Semena mají krátkou trvanlivost, s výsevem proto neotálejte. Pozor! Pěstujte na ohraničeném místě, oddenky se mou rychle dostat mezi ostatní rosliny. Rostlina má široké použití v léčitelství. Sbíráme především květy a kořeny.  Účinné látky roztahují cévy, používá se tedy při arteroskleróze, podobných problémech vyvolaných např. anginou pektoris atd.. Rostlina se používá i na zrychlení hojení ran. Více o možném využití prhy si můžete přečíst na této stránce. Arnika je jedovatá, doporučujeme pouze pro odborníky. Při předávkování při vnější aplikaci vyvolává droga pocity pálení a svědění, které přejdou v kožní zánět s vyrážkou nebo drobnými vředy

Chcete se zeptat?


Návštěvník
Mirka Prokopcová
10 roky 7 měsíce před

Dobrý den,
chci se zeptat jestli je tato rostlina (Arnica montana) vhodná i pro pěstování v truhlíku?
děkuji za odpověd

Návštěvník
Semena osiva
10 roky 7 měsíce před

Dobrý den,

Tato rostlina není vhodná do truhlíků a květináčků.

Návštěvník
M.N.
10 roky 5 měsíce před

Dobrý den, nejsem si tak nějak jistý, že odpověď je pravdivá, do truhlíku určitě ne, ale do květináče ano – s podmínkou příměsi rašeliny.

Návštěvník
Karin Horká
10 roky 3 dny před

Dobrý den,

můžete napsat něco více o sklizni této rosliny…

Návštěvník
Semena osiva
10 roky 2 dny před

Dobrý den,

Květ arniky se sklízí, když je plně rozvinut, kořen až na podzim po odumření listů.

 

TOP