Pupava bezlodyžná
- 9%

Pupava bezlodyžná

22  20 

Pěstování pupavy bezlodyžné: Před výsevem je vhodné na stanovišti nachystat štěrkovou drenáž, jinak by krátká lodyha mohla začít zahnívat. Semena pupavy je vhodné si nejprve předpěstovat doma či v pařeništi. Výsev provádíme III. – IV. Mladé rostlinky pak přesazujeme přímo na stanoviště během V. Pupava je samovýsevná a na vhodném stanovišti se hojně rozrůstá.
V balení je minimálně 10 semen

7 skladem

Množstevní slevy
1 2 3+
- - -
Množství
Katalogové číslo: pn 23 Kategorie: ,

Pupava bezlodyžná (Carlina acaulis) je zajímavá trvalka, kterou možná znáte pod jejím lidovým jménem „zaječí řepka“. Jak již název napovídá, jedná se o rostlinu netradičního vzhledu – její lodyha má sotva 2 cm.

Stanoviště pro pupavu bezlodyžnou: Pupava preferuje výhřevné stanoviště na plném slunci. Miluje dobře propustné vysychavé půdy, proto se hodí například na vyvýšené skalky. Je ideální rostlinou na suchá stanoviště.

Využití pupavy bezlodyžné: Na skalce můžeme pupavu pěstovat jako netradiční okrasnou rostlinu. Je to i skvělá léčivka. Kořen má diuretické účinky, přípravky z pupavy podporují trávení a chuť k jídlu. Pupava zlepšuje činnost ledvin, díky svým antibakteriálním účinkům léčí záněty močových cest a ulevuje od horečky. Užívá se i ve veterinární medicíně jako tzv. žírný prášek. Pupava je jedlá rostlina. Konzumuje se vyříznuté květní lůžko, svou chutí připomíná kedluben a hlízy topinamburu.

Chcete se zeptat?


Návštěvník
Kristína Pavlovská
1 rok 1 měsíc před

Dobrý den. Dá se pupava vařit jako kedlubna? Krista

Podpora
Kristyna
1 rok 1 měsíc před

Dobrý den. Možné to pravděpodobně je, ale vzhledem k menší velikosti pupavy je to dle mého názoru zbytečné.

 

TOP