Rajče čokoládové novinka 2020

Rajče čokoládové novinka 2020

72 

Pěstování čokoládových rajčat: Rostliny je třeba předpěstovat. Výsev do kvalitního substrátu provádíme III.-IV. Pro povzbuzení klíčivosti můžete nejprve semínka na jeden den namočit do vlažné vody. Na konečné stanoviště sazenice přesazujeme v druhé polovině května. Tyčkové odrůdy rajčat je vhodné vyvazovat k opoře.

10 skladem

Množství
Katalogové číslo: _3246 sunchocola BL3/1 C Kategorie: , , ,

Rajče čokoládové „Sunchocola F1“ je nová hybridní odrůda tyčkového rajčete od firmy SEMO. Tato rostlina vytváří 3-4 cm veliké plody, jejichž zbarvení v plné botanické zralosti připomíná čokoládu.

Pěstování: Rajčata potřebují kvalitní dobře propustnou půdu a stanoviště na plném slunci. V letních měsících je třeba pamatovat na pravidelnou zálivku. Jako i u ostatních tyčkových odrůd rajčat je vhodné jednotlivé rostliny vyvazovat k opoře. Doporučujeme také pravidelně vylamovat zálistky – už jen proto, že se tím podstatně usnadní následná sklizeň.

Využití: Čokoládová rajčata jsou rajčata „třešňového typu“ vyznačují se proto lahodnou sladkou chutí a jsou vhodná pro přímou konzumaci. Vzhledem k jejich netradičnímu zbarvení je též můžete použít coby ozdobu nejrůznějších letních salátů a dalších pokrm. Plody této odrůdy se navíc vyznačují malou praskavostí, jsou proto dobře skladovatelné.

Chcete se zeptat?


 

TOP