Rajčenka “Tamarillo”
- 4%

Rajčenka “Tamarillo”

25 

Pěstování rajčenky: Při zajištění teploty nad 20 °C lze semena vysévat celoročně. Nejvitálnější však budou sazeničky z jarních výsevů, protože ty můžete před zimou ještě nějaký čas letnit. Zimujeme ve světlé místnosti při teplotě 5-15 °C. V balení je minimálně 20 semen.

34 skladem

Katalogové číslo: BL 3/2 E BT 401244 Rajčenka Kategorie: , ,

Lilek rajčenka (Cyphomandra betacea) je u nás spíše známý pod názvem „Tamarillo“, či jako „rajčatový strom“. Jedná se o vytrvalou rostlinu z čeledi lilkovitých, která pochází z Jižní Ameriky. Je to keř či strom, který v zemi původu dorůstá do výška cca 5 m. Plody se občas prodávají i v našich obchodech coby netradiční exotické ovoce.

Pěstování rajčenky: I když se jedná o rostlinu z tropických oblastí, lze ji poměrně snadno pěstovat i v našich podmínkách. Tamarillo v České republice nepřezimuje, pěstujeme jej coby přenosnou rostlinu v květináči. Nádoba pro pěstování by měla být co největší, protože při vhodné péči může rajčenka dorůst až do dvou metrů. Poměrně dobře ale snáší řez, proto můžete její růst korigovat dle potřeby. Podrobnější návod na pěstování naleznete na této stránce.

Využití rajčenky: Tamarillo se pěstuje pro své jasně červené plody, které mají zajímavou sladkokyselou chuť. Vynikající jsou v kombinaci se šlehačkou či zmrzlinou. Lze je přidávat do ovocných salátů atd.

Chcete se zeptat?


 

TOP